Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

GİZLİGİDER; KARA LİSTELER TEMİZLENECEK, İŞ DÜNYASI NEFES ALACAK!!!

GİZLİGİDER; KARA LİSTELER TEMİZLENECEK, İŞ DÜNYASI NEFES ALACAK!!!

ebubekir

Bakanlar Kurulu tarafından hazırlanan ve Meclise gönderilen ‘Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’ Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmeye başlandı. Komisyonda görüşmelerine başladığımız Kanun Tasarısında esnafın ve iş dünyasının uzun süredir beklediği sicil affı da bulunuyor.

Ekonomiye canlılık katması beklenen ve esnafa, ticari işletmelere rahat nefes aldıracak sicil affı düzenlemesine göre; karşılıksız çek, senet, kredi ve kredi kartı borçlarını zamanında ödeyemeyip sicili bozulan şahıs ve şirketlerin sicili temizlenmiş olacak. Sicilin temizlenmesi için kanun değişikliğinin yürürlüğe girdiği tarihten sonra 6 ay içinde borçların tamamının ödenmesi veya yapılandırma yapılması gerekiyor.

Kara listeye girerek finansman sıkıntısı yaşayan ticari işletmeler gibi bireysel kredi çeken veya kredi kartı borcunu zamanında ödeyemeyen kişilerinde faydalanabileceği sicil affından, Türkiye genelinde yaklaşık 11,5 milyon kişi ve 2,3 milyon şirketin yararlanması bekleniyor.

Nevşehir esnafı ve hemşehrilerimize de rahat bir nefes aldıracak olan sicil affının ülkemize ve Nevşehir’e hayırlı olmasını dilerim.

801837

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ