GENÇLİK MERKEZLERİ ARASI NEVŞEHİR İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GENÇLİK MERKEZLERİ ARASI  NEVŞEHİR İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

sahne nevsehirde

Gençlik ve Spor Bakanlığının “Sahne Sırası Sende” sloganıyla başlattığı “Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışmasının Nevşehir il birinciliği aşaması düzenlendi.

Nevşehir Gençlik Merkezi Müdürü, Türk müziğine ilgilerinin artması amacıyla planlanan, “Sahne Sırası Sende” sloganıyla gerçekleştirilen yarışmanın il birinciliği, grup birinciliği ve Türkiye finali olmak üzere 3 aşamada gerçekleştirileceğini söyledi. Etkinliğin yarışmadan ziyade, gençlerin kendilerine olan öz güvenlerini artıran bir aktivite olduğunu ifade eden Nevşehir Gençlik Merkezi Müdürü, “Bakanlığımızın en büyük proje ve çalışmaları, gençlerimizin mevcut öz güvenlerini bu tür alanlara taşımak, sanat ve kültürün ne kadar önemli olduğuna vurgu yaparak, bunları bir harman şeklinde Türkiye’nin 4 bir ucunda bir araya getirmektir” dedi. Gençlerin Türk Müziğine olan ilgilerinin artması amacıyla düzenlenen ‘Sahne Sırası Sende’ sloganıyla 18-29 yaş arasında toplam 17 gencin katılımıyla Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Nevşehir İl Birinciliği yarışması gerçekleştirildi. Gençler, 18-21 / 22-29 yaş kategorilerinde ‘Solo Kız/Erkek Ses ve Solo Çalgı’ dallarında yarıştı. Yarışmada dereceye giren gençlerimize ödüllerini Nevşehir Gençlik Merkezi Müdürü, Ürgüp Gençlik Merkezi Müdürü, Seçici Kurul Üyelerimiz Sevgi ERGÜN, Ufuk Utku AVŞAR, Hasan KILINÇCI ve Ali TAŞKIRAN tarafından takdim edildi.

Yarışma 18-21, 22-29 yaş gruplarında; solo çalgı, solo erkek ses ve solo bayan kategorilerinde düzenlendi.Grup birinciliği yarışması 28 Mart 2017 tarihinde Eskişehir ilinde, Türkiye finali ise 15 Mayıs 2017 Ankara ilinde yapılacak.

Yarışmada alınan sonuçlar şu şekilde;

BAYAN SOLO SES 18-21 YAŞ

1.Ayser KOCAMAZ

BAYAN SOLO SES 22-29 YAŞ

1.Şeyma KÖSE

ERKEK SOLO SES 18-21 YAŞ

1.Musa ALTUNOK

ERKEK SOLO SES 22-29 YAŞ

1.Alican YILMAZ

SOLO ÇALGI 18-21 YAŞ

1.Emre ULAŞ

SOLO ÇALGI 22-29 YAŞ

1. Ali ÜLGER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ