Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Faklı İlimler Farklı Hayatlar

Faklı İlimler Farklı Hayatlar

İlçemiz Şehit Polis Halil GÜN Ortaokulunda İngilizce Eğitimleri , E-Twinning Projeleri desteği ile devam ediyor. Halen 3 farklı projenin kabul edildiği ve çalışmalarının devam ettiği okulda öğrencilerin  İngilizce eğitimleri yapılan E-Twinning projeleri ile güçlendirilmeye çalışılıyor.

Okulun İngilizce öğretmeni Meryem Bozdoğan ‘ın ortak olduğu ‘FARKLI İLİMLER FARKLI HAYATLAR’ adlı eTwinning projesi 7/B  sınıfı öğrencileri ile Ekim ayında başlamış olup bu proje ile okullarımızda ve çevremizde iklim konusunda farkındalık yaratılması hedefleniyor. Öğrenciler, bu proje süresince hem  web 2.0 araçlarını kullanmayı öğrenecek hem de Türkiye’den ve yabancı ülke okullarından diğer öğrencilerle iletişim sağlayarak dil kullanımı konusunda tecrübe edinecekler. Ekim ayında proje etkinlikleri kapsamında öğrenciler diğer okul öğretmen öğrenciler ile toplantıya katılarak kendilerini tanıtmışlardır.

Projeye ait  logo ve afişler yine öğrenciler tarafından hazırlanmış olup ,9-24 Ekim 2021 Avrupa kod haftası sebebiyle kodlama çalışması da yapılmıştır.

Proje tanıtım video linki: https://www.youtube.com/watch?v=6_lBm23yYTE

Proje için hazırlanmış Avanos tanıtım videosu linki: https://www.youtube.com/watch?v=9MCriIWNI-A

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ