ERKEN SEÇİM ÇIĞIRTKANLIĞI VE IŞIKLAR YANIYOR PAYLAŞIMI

ERKEN SEÇİM ÇIĞIRTKANLIĞI VE IŞIKLAR YANIYOR PAYLAŞIMI

Dünya KOVİD-19’un etkisinde insanlar salgınlardan dolayı muzdarip. Dünya devletlerinin tamamı bunun tedavisine odaklandı. Türkiye KOVİD-19’un yanı sıra içeride ve dışarıda terör örgütlerine karşı mücadelesini sürdürüyor. Terörle mücadelede de son noktayı koyacak duruma geldi. En kısa süre içerisinde de kökünü kazıyacak gibi görünüyor. Tüm kalbimizle terörün bir an önce bitmesini arzu ediyoruz. Artık şehitlerimiz olmasın, yurttaşlarımız terör kurbanı olmasın, aileler perişan olmasın.
Türkiye Mavi Vatanda gerek kendi milli gerekse KKTC’nin hak ve çıkarlarını korumak için Yunanistan ve işbirlikçi emperyal güçlere karşı her alanda mücadele veriyor.
Türkiye milyonlarca Suriyeli sığınmacıyı barındırmak zorunda. Ayrıca güney sınırlarının güvenliği için alanda olmak zorunda. TSK ve ordumuz alanda huzur ve güveni sağlamak için Suriye topraklarında bulunuyor.
Doğu komşumuz Irak gerek PKK ve uzantılarının, gerekse emperyal güçlerin baskı ve kuşatması altında. TSK Irak’ta da alanda olmak zorunda.
Libya; Kadim dost. Türkiye vefakarlık örneği göstererek emperyalistlerin baskı ve işgallerinden korumak, Akdeniz’de güçlü olmak zorunda. TSK Libya’da da alanda olmak zorunda.
Azerbaycan; İki devlet, tek millet “Gerekirse bir millet, bir devlet ” Ermeni mezalimi altında 28 yıldır inim inim inleyen katliamlara maruz kalan; KARABAĞ (Karabağ.. Azerbaycandır. Karabağ candır…) TSK Azerbaycan’da sahada olmak zorunda. (Strareji ve lojistik desteklerle)
Karadeniz’de ve Akdeniz’deki sondaj hidrokarbon arama çalışmaları. TSK Karadeniz ve Akdeniz’de de alanda olmak zorunda.
BM’nin kararı ile TSK bir çok ülkede Barış Gücü’dür.
Dost ve kardeş ülkeler Katar ve Kuveyt, Ürdün, Bosnahersek, Afganistan, Karadağ, Somali vb…
Kısaca şu anda dünyanın dört bir yanında çeşitli amaçlarla TSK ve birlik bulundurmakta.
Mücadeleler gerek sahada gerekse diplomatik açıdan masada sürdürülüyor.
Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde faaliyetlerini sürdüren kurum, kuruluş, siyasi parti ve diğerlerinin gündemi ülkeyi kaosa sokacak, yönetim zaafiyetlerine neden olacak açıklama ve eylemler yaparak halkı karamsarlığa ve kutuplara ayırmak olmamalı. Bilakis birlik ve beraberliğin tesisi için çalışmalıdırlar.
Ülkenin içinde bulunduğu durum bunu gerektirmektedir. Bu an küçük hesapların peşinde koşma zamanı değil aksine her alanda büyük düşünme ve eyleme dönüştürme zamanıdır.
Birileri çıkıp erken seçim, ışıklar yanıyor paylaşımlarında bulunuyor, üst yönetimlerine teröristleri getiriyorsa bu istek ve eylemler masumane değildir, olamaz da. Bu olsa olsa sahada ve bürokraside dünyanın her yerinde Türkiye Cumhuriyeti Devletine yakışır mücadelelerini sürdüren bürokrasiyi ve TSK’nın alan başarılarını zayıflatmak, yıpratmak ve yönetim zaafiyetleri çıkartmaktan başka bir şey değildir. Bunun bir üstü ise ihanettir.
Gıyasettin YILMAZ

 

Gıyasettin Hocam Uzunca Zaman Aradan Sonra Aramıza Hoş Geldin Mutlu Ettin Bizi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ