Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Ercan Kesal imza gününde okurlarıyla buluştu

Ercan Kesal imza gününde okurlarıyla buluştu

ercan kesal

Fenomen dizi Çukur’da başrol oynayan yazar Ercan Kesal, Nissara Alışveriş Merkezi D&R’da düzenlenen imza gününde okurlarıyla bir araya geldi.

Türk hekim, oyuncu, yönetmen ve yazar Ercan Kesal, son kitabı “Kendi Işığında Yanan Adam”ın Nevşehir Nissara Alışveriş Merkezi D&R’da düzenlenen imza gününde okurlarıyla bir araya gelerek kitaplarını imzaladı. Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Kesal, hayranlarıyla sohbet edip bol bol fotoğraf çektirdi.

Yönetmen Mustafa Karakaya  ve Yazar İsrafil Baran Oyuncu, Senarist, Yazar ve Yönetmen Ercan Kesal’i imza gününde ziyaret etti.Yönetmen Mustafa Karakaya belgesel filmini Oyuncu, Senarist, Yazar ve Yönetmen Ercan Kesal’a takdim etti. Kesal, Karakaya ile kısaca belgeseli üzerine konuştuktan sonra, son kitabı, ‘Kendi Işığında Yanan Adam’ ı imzaladı.

Yazar İsrafil Baran da geçmişten günümüze Kapadokya’da yaşamış insanların yaşam öykülerini anlattığı “Kapadokya Öyküleri” isimli kitabını takdim etti. Kesal, kitabı ilgi çekici olduğunu belirterek inceleyeceğini söyledi. Kısa sohbetin sonunda Kesal ve Baran kitaplarını karşılıklı imzaladı.

Kitap hakkında: Ercan Kesal’ın yeni kitabı Kendi Işığında Yanan Adam – Tanıdığım Metin Erksan, İletişim Yayınları tarafından okurlara sunuldu. Ercan Kesal “ustam” dediği Metin Erksan’ın hayatının son demlerini, sinemaya olan bakışını, bitmek bilmeyen enerjisini anlatıyor. Kitabın sonunda ayrıca Erksan hayattayken onunla yapılan son mülakat da yer alıyor. Susuz Yaz ve Sevmek Zamanı gibi iki kült filmin yaratıcısı olan, sinema tarihimizin en üretken ve özgün yönetmenlerinden Metin Erksan hakkında bir küçük kitap. Ercan Kesal, usta yönetmenin hayatının son demlerine eşlik edişini, onunla arkadaşlıklarını, yaptıkları sohbetleri anlatıyor. Sadece sinema değil, insan halleri, memleket, İstanbul, her şey hakkındaki sohbetleri. Meslektaşlarına ve “sektöre” kızgın, zaten “huysuzluğuyla” maruf ama aklıyla, enerjisiyle hemfikir olmayanlara bile ilham ve can veren bir adam. Kesal, Erksan’ı adeta bir roman kahramanı gibi tasvir ediyor.  Kitabın sonunda Erksan’la yapılmış son mülakat yer alıyor – Sevmek Zamanı üzerine.Ercan Kesal, “Abim, dostum, yad ellerde babam, arkadaşım, şahidim, hastam, hocam ve ustamdı” diyor Erksan hakkında. Bu kitap, aynı zamanda bir yarenlik, bir dostluk, bir muhabbet hikâyesi…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ