ENGELLİLER HAFTASI’NDA EN ANLAMLI HEDİYE TES BAŞKANI UĞUR’DAN

ENGELLİLER HAFTASI’NDA EN ANLAMLI HEDİYE TES BAŞKANI  UĞUR’DAN

tes

Yaptığı tasarım ile yaklaşık bir ay önce Nevşehir’e İkoor Altın Ödülü kazandıran ortaokul öğrencisi Halil Kaygısız’a, Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur Engelliler Haftası dolayısıyla tablet ve Türk Bayrağı hediye etti.

Engelliler Haftası dolayısıyla “Yaratıcı Çocuklar Aranıyor/Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması”nda yaptığı tasarım ile İkoor Altın Ödülü kazanan Ürgüp Aksalur İbrahim Aydın Ortaokulu öğrencisi Halil Kaygısız’ı okulunda ziyaret eden Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur ve yönetim kurulu üyesi İlhami Genç, başarısından dolayı ödüllü öğrenciyi tebrik ettiler.

Şube Başkanı Mustafa Uğur ve Şube Mali Sekreteri İlhami Genç daha sonra Nevşehir’e ödül kazandıran başarılı öğrenciye Samsung marka tablet, Türk Bayrağı ve Türk Eğitim-Sen’in kurumsal hediyelerinden takdim ettiler.

İkoor Altın Ödülü sahibi Halil Kaygısız’ın başta engelli öğrenciler olmak üzere tüm öğrencilere örnek olması gerektiğini belirten Mustafa Uğur, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın hiçbir engel tanımadan azimle hayata tutunması, başarıyı hedefleyerek idealist bir anlayış ile başarı için emek vermesi gerektiğinin en büyük örneklerinden birisi de Halil Kaygısız adlı öğrencimizdir. Bu sebeple, her anlamda örnek bir öğrenci profili oluşturan öğrencimizi okulunda ziyaret etmek, başarısını kutlamak ve ödüllendirmek istedik. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi her zaman kendisinin yanındadır, yeter ki öğrencimiz yeni başarılar ve ödüller için azmini kaybetmesin” şeklinde konuştu.

Kazandığı ödülden dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden öğrenci Halil Kaygısız ise, Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur’a bu anlamlı haftada kendisini ziyaret ederek çeşitli hediyeler vermesinden dolayı ayrı bir sevinç duyduğunu, bu moral desteğinin gurur verici olduğunu belirterek bundan sonra düzenlenecek yarışmalarda da proje ve tasarımlarıyla yeni ödüller kazanmayı hedeflediğini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ