Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Ekici’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Ekici’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

EKİCİ

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Sekreteri Bayram Ekici, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ekici mesajında, demokrasinin temel taşlarından olan basının düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün kısıtlanmaması gerektiğini söyledi.

Gazetecilerin devlet ile vatandaş arasında köprü görevi gördüğünü vurgulayan Ekici, “Mesleğimiz fedakarlık isteyen, ağır şartlar altında çalışmayı gerektiren bir meslek. Kamuoyunu her zaman doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirme görevini yerine getirmeye çalışan arkadaşlarımız, zor şartlara rağmen görevlerini özveriyle yapmaya çalışıyor.” dedi.

Ekici, şöyle devam etti: “Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına önem gösteriyoruz. Günün her saatinde ve zor şartlarda mesleğini içre eden arkadaşlarımıza da saygı gösterilmesini istiyoruz. Zor şartlara rağmen mesleğini hakkıyla yerine getiren tüm meslektaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, herkese çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ