Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Dünyanın En Büyük Yeraltı Şehri, History Channel’de Tanıtılacak

Dünyanın En Büyük Yeraltı Şehri, History Channel’de Tanıtılacak

yer alti

Nevşehir Belediyesi’nin öncülüğünde temizleme çalışmaları sürdürülen dünyanın en büyük yeraltı şehri, dünyanın en önemli TV kanallarından biri olan History Channel, son 2 yılda 3. kez izleyenlerine tanıtacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliği halinde Nevşehir Belediyesi hazırlanan Nevşehir Kalesi ve Etrafı Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları sırasında ortaya çıkartılan dünyanın en büyük yeraltı şehrinde 2014 yılından beri Nevşehir Belediyesi öncülüğünde temizleme çalışmaları yapılıyor.

Toplam 360 bin metrekarelik bir alanda sürdürülen temizleme çalışmalarının sürdüğü dünyanın en büyük yeraltı şehrinde, dünyanın en önemli belgesel TV kanallarından biri olarak da bilinen History Channel ekibi, 2015 yılından beri 3. kez tanıtım amaçlı olarak çekimler yaptı.

Bölgedeki çalışmalara ilişkin olarak Nevşehir Belediyesi tarafından görevlendirilen uzmanların görüşlerine de başvuran 7 kişilik History Channel ekibinin çekimleri,  akşam saatlerine kadar devam etti.

Dünyanın en büyük yeraltı şehri ile ilgili görüntülerin History Channel kanalında önümüzdeki aylarda ekranlara getirilmesi planlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ