Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Double Tree By Hilton Avanos Muhasebe Müdürü Eda İlleez Ayık ile SMMM ve Bağımsız Denetçi Engin Ersin’in öğrencilerle bir araya geldi

Double Tree By Hilton Avanos Muhasebe Müdürü Eda İlleez Ayık ile SMMM ve Bağımsız Denetçi Engin Ersin’in öğrencilerle  bir araya geldi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Meslek Yüksekokulu bünyesinde yer alan bölümler tarafından “Bilimsel ve Kültürel Etkinlik” dersi kapsamında organize edilen “NEVÜ MYO Etkinlik Günleri”nin ilk etkinliği, “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Geleceği” konulu konferansla başladı.

NEVÜ Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Bölümü Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Double Tree By Hilton Avanos Muhasebe Müdürü Eda İlleez Ayık ile SMMM ve Bağımsız Denetçi Engin Ersin’in öğrencilerle bir araya geldiği etkinliğe; Meslek Yüksekokulu Müdürü aynı zamanda da Bölüm Başkanı Dr. Oğuz Saygın, Müdür Yardımcısı Dr. Ceren Baştemur Kaya, bölüm hocaları Dr. Ayhan Kuloğlu, Öğr. Gör. Dr. Hatice İlleez, Öğr. Gör. Burhanettin Duran, Öğr. Gör. Mehmet Ali Parlak, Öğr. Gör. Zümrüt Çelebi katıldı.

MYO Müdürü Dr. Oğuz Saygın’ın konuşmalarıyla başlayan etkinlikte eğitim ve iş tecrübelerini katılımcılar ile paylaşan ve mezuniyet sonrasında öğrencilerin iş hayatına nasıl hazırlanabilecekleri hakkında bilgi veren Eda İlleez Ayık, özel sektördeki çalışma koşullarından bahsetti.

Büro ortamında çalışacak muhasebe personelinin iş deneyimi ve niteliklerine değinen Engin Ersin ise, muhasebe ve finans sektöründe “Ara eleman” olarak adlandırılan  mezunların  esasen “Ana eleman” olarak nitelendirilmesinin yerinde olacağını söyledi. İşkur ilanlarından örnekler vererek her sektörde muhasebe elemanı ihtiyacının yüksek olduğunu belirten Ersin ayrıca, meslekte istekli olmanın da başarılı olmada büyük rol üstlendiğini ifade etti.

Konferans, davetli konuşmacıların katılımcıların sorularını cevaplandırmalarıyla sona erdi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ