Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

DERSİAD YÖNETİCİLERİ NEVŞEHİR’DEKİ DÜNYANIN EN BÜYÜK YERALTI ŞEHİR YERLEŞİMİNİ GEZDİ

DERSİAD YÖNETİCİLERİ NEVŞEHİR’DEKİ DÜNYANIN EN BÜYÜK YERALTI ŞEHİR YERLEŞİMİNİ GEZDİ

img-2016

Dünya Erdemli Sanayici ve İşadamları Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri, dünyanın en büyük yeraltı şehir yerleşimini gezerek, sürdürülen çalışmalarla ilgili olarak yetkililerden bilgiler aldılar.

2014 yılında Nevşehir Belediyesi’nin desteği ile 11 mahalleyi içine alan bölgede keşfedilen dünyanın en büyük yeraltı şehir yerleşiminin tüm birimleri ile birlikte ortaya çıkartılmasına yönelik çalışmalar hızla devam ederken, bölgenin ziyaretçileri de her geçen gün artıyor.

Bugüne kadar Türkiye’nin yanı sıra dünyanın saygın değişik ülkelerindeki gazete, haber ajansı, dergi ve TV kanalının haberlerine konu olan dünyanın en büyük yeraltı şehir yerleşimi, sivil toplum teşkilatlarının da ilgisini çekmeyi sürdürüyor.

Dünya Erdemli Sanayici ve İşadamları Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri de bölgede sürdürülen arkeolojik araştırma ve temizleme çalışmalarını yerinde incelediler.

Bugüne kadar temizlenen yerleşimleri yönetim kurulu üyeleri ile birlikte gezerek yetkililerden bilgiler alan Dünya Erdemli Sanayici ve İşadamları Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek, böylesine önemli bir zenginliğe sahip olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirterek, çalışmaların tamamlanmasıyla bu bölgenin Nevşehir ekonomisinin gelişimini de önemli katkılar sağlayacağına inandığını ifade etti. Civelek, bölgenin en kısa süre içerisinde turizme kazandırılması için büyük çaba harcayan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver başta olmak üzere çalışanlarına teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ