Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 95. Yılı Avanos’ta coşkuyla kutlandı

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 95. Yılı Avanos’ta coşkuyla kutlandı

DSCF5786

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 95. Yılı Avanos’ta coşkuyla kutlandı

Cumhuriyet bayramı kutlama programı 29 Ekim Pazartesi günü saat 10.30 da Avanos Kaymakamı Murat Çağrı ERDİNÇ’in Kaymakamlık Makamında Tebrikleri kabulü ile başladı. Akabinde saat 11.00 da Avanos Cumhuriyet Meydanında Törene geçen protokol İstiklal Marşımızın okunması sonrası Avanos Kaymakamı Murat Çağrı ERDİNÇ , Belediye Başkanı İsmet İNCE, Cumhuriyet Savcısı Mert  GÖZÜBÜYÜK,  Öğrenciler ve Vatandaşların Bayramını kutladılar. Avanos Kaymakamı Murat Çağrı ERDİNÇ Günün anlam ve Önemine dair konuşmasını yaptı. Öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından, okulların hazırlamış oldukları halk oyunları gösterisi sunuldu. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında daha sonra, kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen çeşitli spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilerin ödül takdimi ile devam etti.

Başarı elden öğrencilerin ödülleri; Avanos Kaymakamı Murat Çağrı ERDİNÇ, Avanos Belediye Başkanı İsmet  İNCE, Avanos Cumhuriyet Savcısı Mert GÖZÜBÜYÜK, İlçe Emniyet Müdürü Ferhat  YILDIZ , İlçe Jandarma Komutanı Kadri  KEKLİK , Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Kerem YILMAZ tarafından verildi.

Cumhuriyet Bayramı resmi geçit töreninin akabinde  Avanos Kaymakamı Murat Çağrı ERDİNÇ , Tertip Komitesini tebrik etmesi ile tören sona erdi.

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ