Cumhuriyet Halk Partisi Avanos İlçe Başkanı Mehmet KIZILÖZ, Öğretmenler Günü İle İlgili Mesaj Yayınladı

Cumhuriyet Halk Partisi Avanos İlçe Başkanı Mehmet KIZILÖZ, Öğretmenler Günü İle İlgili Mesaj Yayınladı

mehmet kızılöz

Cumhuriyet Halk Partisi Avanos İlçe Başkanı Mehmet KIZILÖZ, Öğretmenler Günü İle İlgili Mesaj Yayınladı.

Bilindiği üzere 1981 yılından bu yana ATATÜRK’ün Başöğretmenliği kabul ve Millet Mektepleri’nin açılış tarihi olan 24 Kasım günü, öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır Ulu Önder ATATÜRK Türk Milletinin gerçek kurtuluşunu öğretmenlerden beklemiş, öğretmenler ve öğretmenlik mesleği için: ” Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir ulus henüz ulus adını alma yeteneğini kazanmamıştır. Ona basit bir kitle denir, ulus denemez. Bir kitle ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere gereksinim duyar” ” Cumhuriyet sizden; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.”demiştir.

Ülkenin götürülmeye çalışıldığı karanlığın farkında olan öğretmenlerimiz, hangi branşta olursa olsun öğrencilerine Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, Emperyalizme karşı Türk Milletinin kazandığı Ulusal Kurtuluş Mücadelesini, Cumhuriyeti, Demokrasiyi anlatarak birer aydınlanma meşalesi olmalıdırlar.

Bu önemli günde görevi başında şehit düşen öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, bir çok zorluğa rağmen büyük bir özveriyle Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK Cumhuriyetini çağdaş uygarlık seviyesine taşıyacak nesiller yetiştirmeye çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Mehmet KIZILÖZ

Cumhuriyet Halk Partisi Avanos İlçe Başkanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ