ÇİN HEYETİNDEN VALİ AKTAŞ’A ZİYARET

ÇİN HEYETİNDEN VALİ AKTAŞ’A  ZİYARET

ÇİN HEYETİNDEN VALİLİK ZİYARETİ (1)

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Shi Ruilin ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Türkiye’de faaliyet gösteren Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Shi Ruilin, beraberindeki heyetle birlikte Vali İlhami Aktaş’a ziyarette bulundu.

Çinli heyeti makamında ağırlayan Vali Aktaş, Müsteşar Ruilin ve heyetini Nevşehir Kapadokya’da görmekten memnuniyet duyduklarını belirterek, ziyaretleri nedeniyle teşekkür etti.

Bir süre sohbetin ardından Kültür Müsteşarı Ruilin, Vali Aktaş’a, Çin’e ait el sanatlarından el işlemeli Tabak takdiminde bulundu.

Ziyaretin ardından Vali Aktaş ve Müsteşar Ruilin ve beraberindekilerle birlikte Valilik Toplantı Salonuna geçerek, Çin’li Turistlerin Güvenliğine ilişkin toplantı gerçekleştirildi.

Vali İlhami Aktaş’ın başkanlığında yapılan toplantıya; Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Shi Ruilin ve beraberinde Polis Müsteşarı Zhao Hongtian, Başkâtip Zhao Ligin ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı’ndan Dr. Yıldız Berkkan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Cengiz Ekici ile Uçhisar, Göreme, Ürgüp, Avanos, Ortahisar ve Kaymaklı Belediye Başkanları katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ