Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

CHP Nevşehir İl Başkanı Gülmez ‘Miraç Kandili hayırlara vesile olsun’

chp il bsk_kamil gülmez

CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, gönülleri yumuşatan, kardeşliği, dostluğu pekiştiren Miraç Kandili’nin ülkemizin, insanımızın, İslam dünyasının ve insanlığın huzuruna, barışına, mutluluğuna vesile olmasını diledi.

Miraç Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınlayan CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, İslam dininin güzel ahlakı, doğruluğu, dürüstlüğü, sevgiyi ve saygıyı esas aldığını belirtti.

Gülmez mesajında, ” Gönülleri yumuşatan, kardeşliği, dostluğu pekiştiren Miraç Kandili’ni idrak edeceğiz. Miraç Kandili, İslam âleminde “Allah’a yükseliş ve arınma” olarak kabul edilmektedir. Sevgili Peygamberimiz bu gecede Allah’ın huzuruna yükseltilmiştir. Bu kutsal yolculukta ‘Şirk dışındaki günahların affının mümkün olabileceği, şirkin ise affedilemeyeceği’ bildirilmiştir. Böylece ‘Allah ile kullar arasına girilmez’ inancı Miraç ile perçinlenmiştir. Bu mübarek gecenin ülkemizin, insanımızın, İslam dünyasının ve insanlığın huzuruna, barışına, mutluluğuna vesile olmasını diliyor, tüm halkımızın ve İslam aleminin Miraç Kandili’ni kutluyor, sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ