Çevre Ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Nevşehir’deydi

Çevre Ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Nevşehir’deydi

bakan nevsehir

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, referandum çalışmaları kapsamında geldiği Nevşehir’de, Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.
Nevşehir Belediyesi önünde Belediye Başkanı Hasan Ünver tarafından törenle karşılanan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye, başkanlık makamında bir de çiçek takdim edildi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye ‘Nevşehir’e hoş geldiniz’  diyen Belediye Başkanı Ünver “ AK Parti iktidarları döneminde Milletvekilleri, Valileri, teşkilatlarıyla bir bütünlük içerisinde çalışarak hizmet üretme gayreti içerisinde olduk Bu güne kadar da her konuda hangi bakanlık kapısını çalsak her zaman elimiz dolu olarak çıktık. Bizim hiçbir zaman başımızı önümüze eğdirmediniz. Sizlere kalbi muhabbetlerimizi sunmak isterim. Biz burada büyük bir kaynaşma içerisinde halkımıza hizmet sunabilmek için mesai tanımaz bir anlayış içerisinde çalışıyoruz. “ dedi.
MİLLETVEKİLLERİNİN UYUMLU ÇALIŞMASI GIPTA EDİCİ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de, kendisinin de bu toprakların insanı olduğunu belirterek, her zaman Nevşehir ile sıkı ilişkiler içerisinde olduklarını söyledi. Milletvekillerinin birbirleriyle olan sıkı ve dostane ilişkilerini gıpta ile karşıladığını aktaran Özhaseki “ Nevşehir inanın milletvekillerinin uyumlu çalışması ile oldukça şanslı. Çünkü bu uyumlu çalışmayı diğer şehirlerin milletvekillerinde pek göremiyoruz. Sürekli bir hizmet arayışındalar. Çoğunlukla Hasan başkan ile bakanlık kapılarında şehre bir şeyler kazandırabilmenin heyecanını yaşıyorlar. Buna ben bizzat şahidim. Örnek bir çalışma yürüyorsunuz. Bakanlık imkânları ile de şehre ne yapılması gerekiyorsa, elimizden gelen çabayı her zaman gösterdik, bundan sonraki süreçte de göstereceğiz.
BATI 15 TEMMUZ SONRASI TÜRKİYE’YE GEÇMİŞ OLSUN BİLE DİYEMEDİ
Özhaseki, Nevşehir Belediyesini ziyaretinde gazetecilerin Bakan Çavuşoğlu’nun uçağının iniş izninin iptal edilmesine ilişkin görüşlerini sorması üzerine, 15 Temmuz’ da yaşanan darbe girişimini anımsattı. “Batı demokrasinin beşiği olarak kendini adlandırıyor, hümanizmanın, insan haklarının ve her türlü hukukun, eşitliğin, kendinde olduğunu,  bunu yaşadığını durmadan iddia ediyor, işte o ülkeler; Türkiye’de yaşanan 15 Temmuz sonrası içlerinden gelerek, Türkiye’ye bakıp ‘geçmiş olsun’ bile diyemediler.”  dedi.
ÖZHASEKİ ESNAFLARLA BİR ARAYA GELDİ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediyesi ziyaretinin ardından Nevşehir’in Nar Beldesi yakınlarındaki Topuzluhan’ da esnaf ve sanatkarlarla yemekli bir toplantıda bir araya geldi.
Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü toplantının açılışında  bir yanda Türkiye’nin yanı başındaki savaş ve sonrasında FETÖ ihanet şebekesinin darbe girişimi ile esnaf ve sanatkarın özellikle ekonomik bakımdan oldukça sıkıntılı bir süreç içerisine girdiğini, ancak hükümetin aldığı bir dizi tedbirlerle esnaf ve sanatkarlara önemli katkı sağladığını dile getirerek, yapılan bu çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
ÖRDÜ,İÇ TURİZMİN GELİŞTİRİLMESİNİ İSTEDİ
Ördü ,esnaflar olarak son yıllarda adeta her köşe başına marketlerin açılmaya başladığını belirterek, sadece büyük alışveriş  firmalarından birinin Nevşehir’de 36. şubesini açtığını hatırlatarak, esnafların bunlarla rekabet etmesinin söz konusu olmadığını dile getirerek bu konuda hükümetin çalışma yapması talebinde bulundu. Ördü ayrıca iç turizmin de canlandırılması adına önlem paketi uygulamasının da özellikle ekonomik anlamda lokomotif olan turizm sektörünün bu yönde bir beklenti içerisinde olduğunu kaydetti.
BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER’DEN İKİ DEV MÜJDE
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’de yaptığı konuşmada Nevşehirli esnaf ve sanatkarlara iki müjde verdi. Esnaflar ve sanatkârlar için TOKİ kanalıyla konut yapımı için başlatılan çalışmaların tamamlanma aşamasında olduğunu kaydeden Ünver, konutların mimari projelerinin tamamlandığını büyük bir ihtimal ile de önümüzdeki günlerde TOKİ’nin ihaleye çıkabileceğini ifade etti.
Ünver, ayrıca yeni oluşturulması hedeflenen Sanayi Dönüşüm Projesi kapsamında Lale ve Yeni Sanayi Sitesinin taşınacağı bölge ile de ilgili çalışmaların tamamlanma aşamasında olduğunun da müjdesini verdi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yaptığı konuşmada  halk oylaması vesilesiyle Nevşehir’de bulunduğunu, anayasa değişikliğinin ne getirdiğini ne götürdüğünü insanlar doğru anlasınlar, bilgilensinler diye ellerinden geleni yaptıklarını anlattı.
BİZE DÜŞEN DOĞRUYU SÖYLEMEK
Bu konular gündeme ilk geldiğinde siyasi partilerin doğruları söyleyerek ne olduğunu izah etmekten ziyade, popülist yaklaşımlarla bazen de yanlış tavır ve propagandayla oldukça  lüzumsuz şeyler söylediklerini ve yalanlarında ısrar ettiklerini ileri süren Özhaseki, daha sonra  şöyle devam etti:
“Bu nedenle de toplumda algı biraz değişir. Bunu geçtiğimiz günlerde de yaşadık. Bu aslında Hitler’in çok meşhur bir Propaganda Bakanı vardır, ondan esinlenerek yapılan bilinçli aldatmaca metodudur. O şöyle söyler, ‘Yalanı ne kadar çok söylerseniz, bunda ne kadar çok ısrar ederseniz toplumun bir kesimini kandırırsınız.’ İşte referandum hakkında da bir sürü yalanlar söylendi, ısrar edildi, toplumun da kafası karıştı. Bize düşen de doğruyu söylemek tek tek izah etmek, geleceği göstermek.”
ÖZHASEKİ AK PARTİ İL DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI
Nevşehir’deki referandum çalışmaları  sırasında  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Nevşehir İl Teşkilatının Mart ayı İl Danışma Meclisi toplantısına da katılarak bir konuşma yaptı.
Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlen ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali  Tanrıver ’in selamlama konuşması yaparak açılışını yaptığı İl Danışma Meclisi toplantısında AK Parti Gençlik Kolları tarafından hazırlanan video gösterimi yapıldı.
2 YILLIK DÖNEMDE 2 MİLYAR 750 BİN TL LİK YATIRIM
Daha sonra konuşan  söz alan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Belediyesi olarak önümüzdeki 2 yıllık süre içerisinde 2 milyar 750 milyar liralık bir yatırım planlaması yaptıklarını söyledi. Her zaman halkın hizmetkarlığı içerisinde olduklarını kaydeden Ünver ‘ Allah’a sonsuz kere şükürler olsun ki bu millet ne düşünüyorsa biz oradayız. Önümüzdeki iki yıllık süre içerisinde değişik yatırımlar ortaya koyacağız. Bunların yatırım bedeli ise tam tamına 2 Milyar 750 milyar lira, eski para ile 7 Katrilyon 750 Trilyon lira. Bu millete helal-i hoş olsun gerçekleştirdiğimiz yatırımlar. İnşaallah 16 Nisan ile birlikte ülkemizde yep yeni bir sayfa açılacak ve ülkemiz hızlı bir gelişim süreci içerisine girecek.” dedi.
HEYECANINI SANDIĞA YANSITIN
AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk’ de Nevşehir’in derdi ile dertlenen ve her karşılaştıkları sorunda yanı başlarında olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ ye Nevşehir Milletvekilleri olarak teşekkür etti. Göktürk,  salondaki  vatandaşların bu heyecanlarını çok iyi bir şekilde sandığa yansıtmaları çağrısında bulundu.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’  de 16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek referandumda yüzde 50 yi aşkın bir oy beklentisi içerisinde olduklarını söyledi.
Halk oylamasına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Özhaseki, iki başlılığın sürdürülemez olması, vesayetçi yapının ortadan kaldırılması ve istikrar için anayasa değişikliğine ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Özhaseki, vesayetçi yapının damarını 15 yıllık AK Parti iktidarında kestiklerini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “15 Temmuz’da da iyice yerin dibine batırdık, can çekişir hale getirdik, millet olarak, çıplak gövdelerimizi siper ederek. Allah hepinizden razı olsun. Başta Allah’ın lütfu, sonra liderimizin dimdik duruşu, sonra sizlerin cesareti ve kararlılığı bu işi bitirdi ancak bu işin kurumsal altyapısının da yapılması lazım. Bu badireleri atlattıktan sonra öyle bir yapıya kavuşalım ki bir daha hiçbir vesayet sahibi, milletten güç almayan, gizli saklı işler yapan, pis işler çevirerek milletin başına çorap örmek isteyenler asla yüz bulamasın. Bu kurumsal yapıyı oluşturalım. Nasıl yapalım? Vatandaş cumhurbaşkanını seçsin, başkanını seçsin, 5 sene de yetki versin, hükümetini seçsin, meclisini de seçsin. Vatandaş seçsin, o kadar. Cumhurbaşkanı da gitsin, oraya otursun, hizmet etsin.”
Özhaseki, güvenoyunu halkın vereceğini vurgulayarak, “Güvenoyunu oradaki ayaklar veremez. Oradakilere bırakırsanız, 213 kişi ile gelmiş Ecevit, 12 Adalet Partiliyi istifa ettirir, 10’una bakanlık verir, kumar borcunu öder, hükümet kurar. Bu yapı bitsin. İşte şimdiki yaptığımız bu düzenlemede Allah’ın izni ile vesayetçi yapı, toprağın altına gömülüyor. Bir daha hiç açığa çıkamayacak.” Şeklinde konuştu.
BİZE DÜŞEN YÜZDE 50 NİN ÜZERİNDE OY ALMAK

Bu nedenle halk oylamasına çok önem verdiklerini dile getiren Özhaseki, şunları kaydetti: “Allah’ın izniyle yüzde 50’yi aşarız ama bize düşen yüzde 50 yi oldukça güçlü bir şekilde aşmak. Nevşehir’e, Kayseri’ye, Anadolu’ya düşen de ortalamanın çok üzerinde oy almak. Bizden böyle bekleniyor. Biz desek ki mesela Kayseri olarak, Nevşehir olarak yüzde 55 aldık. ‘Ayıp, size yakışıyor mu?’ derler. Onun için kendimiz vereceğiz, zaten de konu, komşu kim varsa lütfen ikna edin. Bunları inanarak söylüyoruz. Şu andaki anayasa doğrusu bu hükümete lazım değil. Başbakan, başbakanlığı bırakıyor, bizler bakanlığı bırakıyoruz. Biz kendimiz için istemiyoruz. Gelecek için istiyoruz, evlatlarımız için istiyoruz, bu millet için istiyoruz. Bu kadar basit.”
Özhaseki, konuşması sırasında bazı vatandaşların CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirmesi üzerine, “SSK müdürünün morali niye bozuk biliyor musunuz? Bunlar bir daha iktidara gelemeyecekler, bu ayak oyunlarını yapamayacaklar, askere sırtını dayayarak şımaramayacaklar, bunu biliyorlar. Onun için zaten söyledikleri yalanlar.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ