BİRLİKTE AVANOS GÜZEL

BİRLİKTE AVANOS GÜZEL

mehmet dileri

Sanat ve turizm merkezlerinden birisidir Avanos,
İnsanlarımızın bölgemize geldiği zaman rahat gezip görebileceği,yürüyüş yapabileceği,el sanatları merkezi olan Avanos kapadokyada çok önem arz etmektedir.Gezmeye gelen insanlardan da büyük taktir toplamakla birlikte en keyif alacakları şirin bir ilçedir. Avanos’a en büyük özelliği coğrafi konumu gereği Kızılırmak nehri vermektedir,Nehrimizin iki kenarı yeşil alanlarla kaplı olması ayrı bir özellik katmaktadır.Bunun yanında insanlarımızın rahatlıkla yürüyüş yapabileceği geniş alanların olması farklı bir boyut kazandırmaktadır.Bu günümüze kadar memleketimize hizmet etmiş,siyasi partisi ne olursa olsun hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek lazım.
Başka ülkelerden ve Türkiye’nizin nadide il ve ilçelerinden Avanos’a gezmeye gelen insanlarımız öncelikle el sanatlarımızı,tarih kokan eski yerleşim merkezini görmeye gelmekle birlikte asma köprümüzden de geçmeden edememektedirler.Fakat ne yazıktır ki bu köprümüz o günün şartlarına göre yapıldığı için bu günümüzde küçük kalmaktadır.
Guruplar halında gezmeye gelen insanlarımız toplu halde köprüden geçerek tatillerini ölümsüzleştirmeye çalışacaklardır.O zamanda köprü yoğunluktan dolayı aşırı derecede sallanmakla birlikte tehlikeli olmaktadır.
Bu tehlikeye dur demek için gerekli fizibiliteler yapılarak ikinci bir köprünün yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır.
Mülkü amirler ve şehri eminler bir araya gelerek köprü ihtiyacını halkla tartışarak,çıkan sonuçtan da siyasi partilerinde görüşleri alınarak nasıl ve nereye olacağını tartışarak iyi bir neticeye varılacağını düşünmekteyim.
Belediyemizin bu konudaki düşüncelerinde saygıyla beklemekteyiz.
Mehmet DİLARİ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ