BAŞKAN ÜNVER ; MİRAÇ KANDİLİ İNANANLARA HAYIR GETİRSİN

BAŞKAN ÜNVER ;  MİRAÇ KANDİLİ İNANANLARA  HAYIR GETİRSİN

hasan-ünver

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Alemlerin Rabbi Cenab-ı Allah’ın, habibi Hazreti Peygamber, feyz ve bereketlerle dolu şekilde yaptırılan mukaddes yolculuğun bir adı olarak da bilinen Miraç’ın, ülke insanlarının birlik ve beraberliğini daha da güçlü kılmasına vesile olması temennisinde bulundu.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver 3 Mayıs 2016  Salı gününü 4 Mayıs 2016  Çarşamba gününe  bağlayan gece idrak edilecek Miraç kandili münasebetiyle bir tebrik mesajı yayınladı.
Peygamber Efendimiz (sav)’in tüm insanlığı İslâm’a davet döneminin en zor yıllarında,  bir gece Mescid-i Aksâ’ya, oradan da semaya yaptığı pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran kutlu yolculuğun adı olarak da isimlendirilen Miraç ile, Peygamber Efendimiz (S.A.V.) için zaman ve mekanın da sahibi Yüce Mevlâ’nın sonsuz kudretini müşahede etme ve onun desteğine mazhar olarak risalet görevinde manevi güç kazanma vesilesi olduğunu ifade eden Ünver, Miraç’ın inananlar için de,  Allah’a ve Hz. Peygamber’e bağlılığı pekiştiren bir imtihan olduğuna vurgu yaptı.
Ünver, inananları birbirine yakınlaştıran, sevgi ve muhabbet ortamını geliştiren böylesine önemli gün ve gecelerin çok iyi bir şekilde değerlendirilmesinin, birlik ve beraberliğin kalıcı bir şekilde sağlamlaştırılması için bir vesile olduğu inancını taşıdığını kaydetti.
Ünver, bu vesile ile halkımız başta olmak üzere tüm inananların mübarek Miraç Kandillerini en içten bir şekilde tebrik ettiğini belirterek, böylesine anlamlı olan bu gecenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ