Başkan Seçen, Azerbaycanlı Resim Sanatçılarının Sergisine Katıldı 29-07-2018

Başkan Seçen, Azerbaycanlı Resim Sanatçılarının Sergisine Katıldı  29-07-2018

resim

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Türkiye-Azerbaycan kardeşlik gecesi etkinlikleri kapsamında, Azerbaycanlı resim sanatçılarının Uçhisar Kalesi’nde açtıkları resim sergisinin açılışına katıldı.

Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Uçhisar beldesinde, dünyanın ilk doğal gökdeleni olarak da nitelendirilen ve geçmişi Hittiler dönemine kadar uzanan 179 metre yüksekliğe sahip Uçhisar Kalesi girişinde, Azerbaycan-Türkiye kardeşlik gecesi etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı.

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen’in de katıldığı sergide ,  Azerbaycan milletvekili Ganire Pashayeva, katılımcılara bilgiler verdi.

Pashayeva şöyle konuştu. “ Uçhisar Belediyemizin ev sahipliğin Azerbaycan’dan gelen iki ressam kardeşimizin Türkiye’yi hiç görmeden çizmiş oldukları resimlerin sergisini bugün burada açıyoruz. Azerbaycan’dan gelen ve ilk kez Azerbaycan dışında sergi açan bu kardeşlerimiz Türkiye’yi görmeden Türkiye’nin resimlediler. Bu demek oluyor ki orada bir köy var uzakta gitmesek de görmesek de o köy bizim köyümüzdür sözünün en güzel göstergesidir” diye konuştu.

Azerbaycan Milletvekili Ganire Pashayeva’nın konuşmasının ardından serginin açılışı gerçekleştirildi.
Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen daha sonra Azerbaycan Milletvekili Ganire Pashayeva ile bir süre görüştü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ