Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Başkan İnce Öğretmenler Günü Mesajı Yayınladı

Başkan İnce  Öğretmenler Günü Mesajı Yayınladı

30agustos

Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, “Öğretmenler Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan İnce, mesajında şu görüşlere yer verdi: “24 Kasım, ülkemizin geleceği ve umudu olan çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimize yad edilen “Öğretmenler Günü” dür. Bu özel günün, tüm öğretmenlerimize, eğitim camiamıza kutlu olmasını diliyorum.

Türkiye’de ilk defa 1981 yılında kutlanan Öğretmenler Gününün 35. yılını ve aynı zamanda da Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Okuma-Yazma Seferberliğini” başlattığı gün olan, 24 Kasım 1928’in de, 88.nci yıl dönümünü kutluyoruz.

Öğretmenlerimiz, geleceğimizin bizatihi kendisi olan çocuklarımızı en iyi şekilde ve çağdaş donanımlarla bezerken, en zor koşullarda dahi, ülkesine ve milletine olan bağlılık ve hizmet anlayışından kopmadan, erdemli, hoşgörü sahibi, demokratik, laik ve insani değerlere bağlı, sorgulayıcı ve araştırmayı ilke edinmiş bireyler olarak hayata hazırlamayı hedef edinmişlerdir.

Tabi ki, her nimetin bir külfeti vardır kaidesince bu durum öğretmenlerimize, çok özel ve büyük bir sorumluluk da yüklemektedir.

Bu vesileyle, başta Başöğretmenimiz Atatürk olmak üzere, bugün aramızda bulunmayan tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü, içtenlikle kutluyorum.

İsmet İnce

Avanos Belediye Başkanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ