Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Başkan İNCE; Engellilerimiz Birinci Önceliğimiz

Başkan İNCE; Engellilerimiz Birinci Önceliğimiz

30agustos

3 Aralık Engelliler Günü, toplumun engelliler konusunda dikkatini çekebilmek ve daha duyarlı olmalarını sağlamak için çeşitli etkinlikler ve sosyal mesajlar verilerek kutlanıyor.

Avanos Belediyesi olarak belediye hizmetlerimizde ve yaptığımız saha çalışmalarında birinci önceliğimiz dezavantajlı gurupların ulaşabilirliğini artırmak ve toplumsal hayata katılmalarını sağlamak. Bu doğrultudaki çalışmalara büyük önem veriyoruz. Sadece sözde değil faaliyete geçirdiğimiz bir çok projede birinci önceliğimiz yaşlı, hasta ve engelli vatandaşlarımıza uygun olması. Çünkü onlara uygun olarak yapılan her çalışma zaten sağlıklı bireyler içinde uygun koşulları rahatlıkla sağlıyor. Kaldırım, yol park ve yeşil alan düzenleme çalışmalarımızda bu standartlara büyük önem veriyoruz.

Avanos’ta 170 civarında 70 yaş üstü ve hareket kabiliyeti kısıtlı vatandaşımız ile 110 civarında da çeşitli gruplarda olmak üzere engelli vatandaşımız bulunuyor. Bu vatandaşlarımız için evde berber hizmeti, engelli aracı şarj istasyonları, ortak kullanım alanlarına ulaşım için engelli rampaları, engelli aracı park yerleri, içme suyu hizmetinde engelli indirimi gibi belediye sorumluluğumuza ilişkin her çalışmada birinci sırada yer almaktadırlar.

Bizler görev sorumluluğumuz kapsamında herkesin bir gün yaşlanacağını veya engelli adayı olabileceği gerçeğinden hareketle, yaptığımız bütün çalışmalarda bu vatandaşlarımızı göz önünde bulunduruyoruz. Bu vesile ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en içten duygularımızla kutluyoruz.

İsmet İnce
Avanos Belediye Başkanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ