AVANOS’TA ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SAYGIYLA ANILDI

AVANOS’TA ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SAYGIYLA ANILDI

10 kasım (600 x 338)

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79.yıldönümü münasebetiyle düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü anma programı kapsamındaki etkinlikler yapıldı.

Atatürk ‘ü Anma ile ilgili tören ve programa Avanos İlçe Kaymakamı Murat Çağrı ERDİNÇ, , Belediye Başkanı İsmet İNCE, Avanos Cumhuriyet Savcısı Mert GÖZÜBÜYÜK, İlçe Jandarma Bölük Komutanı J. Binbaşı Onur GÜVEN, İlçe Emniyet Müdürü Faruk YAMAN, Avanos Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Fatih KESAL, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Celal Alper İBAŞ, Milliyetci Hareket Partisi İlçe Başkanı Alpaslan KAYGISIZ, İl Genel Meclis Üyeleri Şaban TOPUZ, Tayfun CEYHAN İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet BERK, kurum müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı önünde Çelenk sunumu ile başlayan tören, saatler 9:05´ i gösterdiği anda saygı duruşu ve ardından İstiklâl Marşı ile Atatürk anıtı önündeki tören tamamlandı.

proğramın 2. bölümünde Avanos Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programında dünya liderlerinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki görüşleri ve orotoryo gösterisi beğeniyle izlendi. Avanos Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi eğitimci ve öğrencilerinin hazırladığı programda bir ülkenin değil bir dünyanın örnek aldığı büyük önder Atatürk’ün neden büyük bir lider olduğunu bir kez daha hatırlatıldı.

Askeri dehası ve devlet adamlığının yanı sıra çokta bilinmeyen yönlerine ışık tutulan programda Atamızın sevdiği eserler de seslendirildi. Anma programının hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrenciler Avanos Kaymakamı Murat Çağrı ERDİNÇ ve Belediye Başkanı İsmet İNCE tarafından tebrik edildi.

Gün dolayısıyla Atatürk Anıtı Önünde Anılarla Atatürk Fotoğraf sergisi ve Avanos İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğünce 10 Kasım Atatürk’ü anma Kitap sergisi açıldı.

Avanos Atatürkcü Düşünce Derneği tarafından Merkez Camiinde Mevlüt okutularak Camii Cemaatına Lokma tatlısı ikram edildi.

Haber; Recep ÖZBABA

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ