AVANOS’TA ”ÇOCUKLARINIZ İÇİN BİR SAATİNİZİ AYIRIN” KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

AVANOS’TA ”ÇOCUKLARINIZ İÇİN BİR SAATİNİZİ AYIRIN” KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

seminer (600 x 338)

 

Avanos İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Nevşehir Halk Sağlığı ‘nin birlikte düzenlediği ”Çocuklarımız İçin Bir Saatinizi Ayırın ” konulu Uyuşturucu madde kullanımı, madde kullanmaya başlayanlarda davranış bozuklukları, tedavi ve tedavi sonrası yaklaşım başlıklarında öğretmenler ve ailelere yönelik Eğitim verildi.
Avanos Belediyesi Toplantı Salonunda düzenlenen Toplantıya; Avanos Kaymakamı Murat Çağrı ERDİNÇ, Avanos İlçe Emniyet Müdürü Faruk YAMAN, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Binbaşı Onur GÜVEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet BERK, Avanos İlçe Sağlık Müdürü Ve Hastane Başhekimi Adnan KAKİLLİ, AK Parti Avanos İlçe Teşkilat Başkanı Ethem DEMİRTAŞ, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Veliler, Okul Aile Birliği Başkanları ve Öğrenciler katıldı.
Eğitimde öğretmenlerin konu hakkında bilgilerinin tazelenmesi amacıyla madde bağımlılığı, bağımlılık yapan maddeler, madde bağımlılığı süreci ve tedavisi, rehabilitasyon süreçleri hakkında bilgilendirmeler yapılmış, madde bağımlılığı ile ilgili karşılaşacakları vakalarda kişiye, aileye yaklaşımın nasıl olması gerektiği anlatılmış ve bu kişilerin ilimizde başvurabilecekleri ve yönlendirebilecekleri tedavi merkezleri hakkında bilgilendirilmeler yapılmıştır. Bu tedavi ve danışmanlık merkezlerinde madde bağımlılarının rehabilitasyon süreçlerinde uygulanan yöntem ve yaklaşımlar anlatılmıştır.
Eğitimciler Nevsehir İl Saglik Müdürlüğünde görevli psikolog Tuba KABUKCU DOĞAN ve Nevşehir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Ali AĞKOÇ tarafından verildi.

Eğitimler Avanos merkez de,  Özkonak’ta,  Kalabada,  Çalıs kasabasında 4 gün boyunca sürecek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ