AVANOS’TA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

AVANOS’TA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

öğretmenler (600 x 338)

Avanos Kaymakamlığı  önündeki Atatürk Anıtına Avanos İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet BERK  tarafından Çelenk konulması ile başlayan törende daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

Öğretmenler Günü Dolayısıyla Avanos Kaymakamı Murat Çağrı ERDİNÇ Bütün   Öğretmenlere Karanfil

vererek Öğretmenler gününü kutladı.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 85 yıl önce Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği gün olarak 24 Kasım 1981 yılından bu yana da öğretmenler günü olarak da kutlanan Öğretmenler Günü kutlamasına Avanos Belediyesi Toplantı Salonunda devam edildi.

Öğretmenler Günü Kutlamalarına ; Avanos İlçe Kaymakamı Murat Çağrı ERDİNÇ, Avanos Belediye Başkanı İsmet İNCE, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet BERK İlçe Jandarma Komutanı J. Binbaşı Onur GÜVEN, İlçe Emniyet Müdürü Faruk YAMAN, İlçe Tarım Müdürü Bülent ÇİFTCİ, İlçe Sağlık Müdürü Adnan KAKİLLİ, İlçe Nüfus Müdürü İbrahim ERTÜRK, İlçe Kütüphane Müdürü Nuray ÖZDEMİR, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Nihal OSAN, tAPU mÜDÜRÜ vELİ okur, CHP İlçe Başikanı Celal Alper İBAŞ, Avanos Ak Parti İlçe Teşkilatlardan Sorumlu Başkanı Ethem DEMİRTAŞ,  Milli Eğitim Şube Müdürleri Malik KAVUK, Namık KAVRAAL, İlçe Halk Eğitim Merkez Müdürü Mustafa GÜRBÜZ, Okul Müdürleri, Emekli Öğretmenler, Öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Saat 11.00’de Avanos Belediyesi Toplantı Salonunda devam etkinliklere Saygı Duruşuve  İstiklal Marşının Okunması ile başlandı . Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet YILMAZ’ın Öğretmenler Günü Mesajının okunmasına müteakip ,Genç Öğretmenler Adına Konuşma, Orotoryo,  Şiir okundu

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet BERK’in Konuşmasında

Öğretmenler, kadim medeniyetimizin vaz geçilmez değerlerini nesl-i atiye aktaran merhamet ve şefkat yüklü birer askerdir. Peygamber mesleği mesabesinde olan bu mesleğin vakarına yakışır bireyler yetiştirmenizi ve bu yolda önünüze gelebilecek sıkıntıları bertaraf ederek neslimizi  aydınlık yarınlara çıkarmanızı temenni ediyorum. Öğretmenler gününüzü kutlar, yürümekte olduğununuz güzel yolculukta başarılar dilerim. dedi.

Hizmet Şeref Belgesi Verilmesi, Aday Öğretmenlerin Yemin Töreni ve  Türküler ile proğram tamamlandı.

 

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ 

Recep ÖZBABA

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ