AVANOS’TA 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

AVANOS’TA 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile 19 Ekim 2015 tarihli ve 29507 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ve Başbakanlık Genelgesi ile yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesinin kuruluşu çerçevesinde her yılın 19 Ekim günü “Muhtarlar Günü” olarak kutlanmaktadır.

Bu yıl da ilçemiz merkez ve belde mahalle ile köy muhtarlarımızın katılımıyla 19 Ekim 2020 Pazartesi günü saat 10:30’da Avanos Hükümet Konağı Önünde Atatürk Anıtı önünde muhtarlıklarımızı temsilen Topaklı Köy Muhtarı Kamelya ATIL ve Göynük Köy Muhtarı Ihsan ERON Tarafından  çelenk sunumu gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ardından günün anlam ve önemini belirtir konuşma Yukarı Mahalle  Muhtarı Osman YETİŞEN tarafından yapıldı.

Çelenk sunma töreni sonrasında düzenlenen Muhtarlar Günü programı Avanos Öğretmenevi’nde devam etti. Burada muhtarlarımızla bir araya gelen Kaymakam  Olgun ÖNER, muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar gününü kutlayarak, Vatandaşlarımızın devlete ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk devlet kapısı muhtarımız olduğunu ve muhtarlarımızın aynı zamanda milli iradenin birer temsilcisi olarak vatandaşlarımızın kolay ve hızlı bir şekilde ulaşıp sorunlarını dile getirdiği en yakın yönetim kademesi olması itibariyle de kamu hizmetlerinin yürütülmesinde rollerinin önemli olduğunu dile getirdi. Demokrasimizin temel taşı, milletimizin temsilcisi ve hizmetkarı olan muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik ederek ilçemiz merkez ve belde mahalle muhtarları ile köy muhtarları olarak görev yapan 33 muhtarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar dileyen Kaymakam  Olgun ÖNER, sonrasında daire amirlerinin katılımıyla muhtarlarımızın istek, sorun ve taleplerini dinledi. Gerekli değerlendirmeleri yapan Kaymakam  Olgun ÖNER, muhtarlarımızın istek ve talepleri konusunda daire amirlerine gerekli talimatlarını verdi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ