Avanos’ta 11 Milyon Fidan Dikim Etkinliği Gerçekleştirildi

Avanos’ta 11 Milyon Fidan Dikim Etkinliği Gerçekleştirildi

fidan

Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER   Orman Genel Müdürlüğü tarafından, “Geleceğe Nefes Ol” sloganıyla Türkiye genelinde başlatılan ve Avanos’tada  gerçekleştirilen 11 milyon fidan toprakla buluşuyor kampanyasına katılarak, fidan dikti..

Avanos  protokoluda Kayseri Yolu Avanos Belediyesi Su Deposu yanında 2000 fidan dikimi gerçekleştirdi.

 

6 Kasım 2019 tarihli ve 30941 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2019/24 Sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi kapsamında “Bugün Fidan Yarın Nefes, Haydi Türkiye Ağaç Dikmeye” sloganıyla başlatılan “11 Kasım Ağaçlandırma Seferberliği”  İlçemizde Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER’in katılımıyla 2 bin fidan toprakla buluştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde başlatılan “Bugün Fidan Yarın Nefes, Haydi Türkiye Ağaç Dikmeye” adlı ağaç dikme seferberliği çerçevesinde, tüm Ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de 11.11.2019 günü saat 11:11’de fidan dikimi etkinliği yapıldı.

Fidan dikimi etkinliğine;

Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER, Nevşehir Cezaevi Cumhuriyet Savcısı Engin DEMİRCİ, Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İBAŞ, Nevşehir Denetimli Serbestlik Müdürü Nuh KAPLAN, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlarımız katıldı.

Eş zamanlı olarak yapılan fidan dikim etkinliğinde Ülkemizde Ağaç ve Orman sevgisi geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarını artırmak ve çevre konusunda farkındalığı yükseltme amacıyla fidanların toprakla buluştuğu etkinlikte Kaymakamımız  Olgun ÖNER katılımcılara teşekkür etti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yayımladığı genelge doğrultusunda bundan sonra her 11 Kasım “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak ilan edilmiştir.

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ