Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AVANOS’A TOKİ GELDİ!

zekerriya

HÜR DÜŞÜNCE                                                                             ZEKERİYYA İLLEEZ

Zekeriyya_illeez@mynet.com                                           Uz.Em.Sosyal Bil.(Tarih)Öğretmeni

                                                          AVANOS’A TOKİ GELDİ!

          Her yer gibi Avanos’un da nüfusu artmıştır.

          Avanos altı giriş ve çıkış yol hattına sahiptir.İç Anadolu Bölgesi,Kapadokya Tarihi ve Turistik Yöresinin en önemli konumuna sahip yerlerinden birisidir.

          Toplu Konut İdaresinin (TOKİ’nin) marifetiyle Nevşehir başta olmak üzere Ürgüp,Gülşehir gibi ilçelerede konutlar yapıldı.

          Avanos’a konut yapım amaçları kooperatfler kurulsa da ,TOKİ’nin Avanos’a gelmesi zaruri idi. Bu konuda “www.kizilirmakavanos.com” haber portali ve  Avanos Kızılırmak Gazetemizde yazılarımız çıkmıştır.

          Ev ihtiyacı olanlar,kirada oturanlar,oğlunu-kızını düşünenler,TOKİ marifetiyle ev sahibi olmak istiyorlardı. Yazılarımızdan dolayı şahsen gelip teşekkür eden,dua edenler çok oldu.İlginizden dolayı Allah razı olsun diyenler çok oldu.

          Mustafa Körükçü’nün Belediye Başkanlığı döneminde önceleri ilgi ve itibar görmesede,daha sonra ihtiyaç olduğu fark edilince,TOKİ’nin Avanos’a gelmesi ve konutların yapılması konusunda çalışmalara başlandı.

          Mustafa Körükçü döneminde TOKİ konut yapımı için arsa belirleme ve alt yapı için çalışmalar yapılıp,proje aşamasına gelindi. Bu konuda ki çalışmalarından dolayı önceki Belediye Başkanımız Mustafa Körükçü’ye teşekkür ederiz. Allah razı olsun deriz.

          Daha sonra Belediye Başkanı olan İsmet İnce döneminde ,projeler ortaya konmış,ihaleleri yapılmıştır. TOKİ’nin yapmış olduğu evler sahiplerini bulmuştur. Bu konuda ki çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımız İsmet İnce’ye teşekkür eder,Allah razı olsun deriz.

          TOKİ’den ev sahibi olanlara,evlerinde güle güle oturmaları dileklerimizle,hayırlı olsun diyoruz.

          TOKİ’nin Avanos’a gelmesi,konutların yapılması konusunda bütün kurum ve kurluşlara,kişilere teşekkür ediyor,Allah razı olsun diyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ