Avanos Turizm, Çevre ve Estetik Kurulu Toplantısı Yapıldı

Avanos Turizm, Çevre ve Estetik Kurulu Toplantısı Yapıldı

estetik

Avanos Turizm, Çevre ve Estetik Kurulu toplantısı Kaymakamımız Murat Çağrı ERDİNÇ başkanlığında, İlçe Belediye Başkanı İsmet İNCE, İlçe Emniyet Müdür V. Ferhat YILDIZ, İlçe Mal Müdürü V. Seval ERTAŞ, Avanos Kent Konseyi Başkanı Mehmet SARITAŞ, İlçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal ÇELİK, İlçemiz Orta Mahalle Muhtarı Ahmet ADIYAMAN, Avanos Kardeş Şehirler Dostluk, Tanıtım ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Ayla ARTUKOĞLU’nun katılımıyla Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
        Toplantıda Kaymakamımız Murat Çağrı ERDİNÇ, Kapadokya Bölgesi’nin en önemli turizm kentlerinden biri ve bölgenin sanat merkezi olan ilçemizin; tarihi, kültürel ve doğal mirasını korumak ve yaşatmak, sürdürülebilir turizm ve kalkınma perspektifinden hareketle kent estetiği ve şehircilik adına ilçemizde örnek çalışmaların gerçekleştirilmesini sağlamak konularında Kurulun önemine değinerek toplantının açılışını yaptı.
        Kurulun ilk toplantısında alınan karar gereği; görüntü kirliliğine neden olan tabelaların standardize edilmesi çalışmalarının %50 üzerinde tamamlandığını ve çalışmaların hızla devam ettiğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakamımız gayretlerinden dolayı tüm esnafımıza teşekkür ediyorum dedi.
        İlçemizin en önemli gündemi olan Kızılırmak’ta yapılacak olan temizlik çalışmasıyla ilgili söz alan Belediye Başkanımız İsmet İNCE, konu ile ilgili görüşmelerin tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde Kaymakamlığımız ile işbirliği içerisinde temizlik çalışmalarının başlayacağını ifade etti.
        Toplantıda görüntü kirliliğine yol açan bakımsız, sıvasız, boyasız binaların ilçemiz tarihi renk ve dokusuna uygun hale getirilmesi için gerekli çalışmaların başlatılması ve tarihi ve turistik olarak önem arz eden yerler ile eski Avanos olarak tabir edilen bölgede ve metruk binalar çevresinde temizlik çalışmalarının aksatılmadan devam ettirilmesi konuları karara bağlanarak toplantı sona erdi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ