Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AVANOS SHOW KUAFÖR AHMET GÜRTEMEL YILIN YENİLİKCİ VE TASARIMCI AHİSİ SEÇİLDİ

AVANOS SHOW KUAFÖR AHMET GÜRTEMEL YILIN YENİLİKCİ VE TASARIMCI AHİSİ SEÇİLDİ

ahmet gürtemel

Nevşehir’de bu yıl 23-29 Mayıs tarihleri arasında kutlanan 29. Ahilik Haftası etkinliklerinde Avanos Show Kuaför Ahmet GÜRTEMEL Yılın Yenilikci Ve Tasarımcı Ahisi Seçilerek plaket aldı.
Törenlere   Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.   Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birlik Başkanı İsmail ÖRDÜ  “Kardeşlik, birlik, beraberlik ve güzel ahlak dememiz ahilik kültürünü en iyi şekilde özetler”
 “Birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içerisinde esnaf ve sanatkârımız hareket ettiği zaman aşamayacağı hiçbir engel yoktur” diye konuştu.
Birlik Başkanı İsmail ÖRDÜ’nün konuşmasının ardından yılın ahisi seçilen Şahin Olmuş’a plaketi Nevşehir Vali Vekili Ahmet SOLEY, Ticaret Bakanlığı Takdirnamesini ise Nevşehir  Vali Yardımcısı Halil BERK tarafından verildi.
Programda ayrıca Nevşehir’de en çok istihdam sağlayan  Kalaba Dursunoğlu İplikcilik , Kızılırmak Un Fabrikası sahibi Aydın KARAYILAN Plaket aldı. Ahmet GÜRTEMEL’in Plaketini  Avanos Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal ÇELİK verdi. en çok kalfa ve çırak yetiştirenler ve hafta nedeniyle çeşitli branşlarda dereceye giren sporculara da ödül verildi.
Ahilik Haftası Kutlamalarına ; Nevşehir Vali Vekili Ahmet SOLEY, Nevşehir  Vali Yardımcısı Halil BERK, Nevşehir Defderdarı Hatice İŞÇEN ERCOŞMAN, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf KAYA, Nevşehir Ticaret İl Müdürü Ahmet TAYGURT, Emniyet Müdürü Metin KALAYOĞLU, Oda Başkanları ve Öğrencilerin Katıldılar.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ