Avanos Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi projeleri hayata Geçiyor

Avanos Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi projeleri hayata Geçiyor

aile

“Meslek Liseleri Aileler İle Buluşuyor” projesi kapsamında Avanos Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ” “Bilişim Teknolojileri” ve “Yiyecek İçecek Hizmetleri” alan öğretmen ve öğrencilerin hazırladıkları projeleri hayata geçirilmiştir.

Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı “Yaşamı Sevin, Yaşamayı Seçin” projesi ile okula davet edilen öğrenci velilerine 12.sınıf öğrencilerinin hazırlamış oldukları; aileleri sağlıklı ve kaliteli yaşam konusunda bilinçlendirerek, yanlış beslenme alışkanlıklarının düzeltilmesi, doğru beslenme alışkanlıkları kazandırılması konusunda seminer verilmiştir ve “Sağlıklı Beslen Sağlık İçin Hareket Et” konulu broşür dağıtılmıştır. Projenin hedefleri “Ailelere obezite, doğru beslenme adımları, sabah kahvaltısının önemi, sağlıklı beslenme için tüketilecek ürünler konularında bilgilendirmek. Dolayısıyla onların aile ortamlarında bunları uygulayarak sağlıklı nesiller yetişmelerine destek olmaktır.”

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanı “ EYVAH KIZIM BÜYÜDÜ”  projesi kapsamında Ergenlik dönemi, anne-baba tutumları ve olumlu yaklaşım biçimlerinin aileler tarafından pekiştirilmesi konularında okula davet edilen velilere 11.sınıf öğrencilerinin hazırlamış oldukları bilgilendirme semineri verilerek konuyu özetleyen broşürler dağıtılmıştır. Projenin hedefleri arasında “Öğrencilerimizin içinde bulundukları dönem ve yaşları sebebiyle, dalgalanmaların yoğun görüldüğü zor bir dönemde oldukları görülmüştür. Bu dönemi ergenler en yakını olan ailelerden desteklenerek aşabilmektedirler. Bu destek bireyin kişilik gelişimini olumlu yönde etkilediği gibi sağlıklı ve mutlu bireyler olarak hayata adım atmalarına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle ailelerimizi doğru yaklaşım tarzları ile ilgili bilgilendirilmesi hedeflenmiştir.

Bilişim Teknolojileri alanı “ANILARDA YOLCULUK” projesi kapsamında Avanos merkezinden seçilen bir aileye geçmişten kalan siyah beyaz fotoğraflarını düzenleyerek çerçeve haline getirmişler ve aileye hediye etmişlerdir.  Projenin hedefleri arasında seçilen ailemizin geçmişte kalan anılarını  farklı kişilerin gözünde yeniden yaşatılması hedeflenmektedir. 10.Sınıf Bilişim Teknolojileri öğrencileri rehber öğretmen eşliğinde aktif olarak çalışmalara katılmışlar ve öğrenci – toplum kaynaşmasını sağlamak amaçlanmıştır. Ayrıca meslek liselerinin topluma tanıtılması da hedefler arasında yer almaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ