Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER, Pazar Yeri Denetimlerinde Bulundu.

Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER, Pazar Yeri Denetimlerinde Bulundu.

Avanos Cuma Pazarının bütün giriş noktaları bariyerlerle çevrilerek Pazar tek giriş noktasında oluşturulan kontrol noktasından pazar alışverişine gelen  vatandaşların HES Kodu kontrol edilerek ateş ölçümü sonrası pazar yerine alındı.

Avanos Kaymakamlığınca Oluşturulan Denetim Ekibi ve Avanos Belediyesi Zabıta Ekipleri yaptıkları kontrollerle Pazar alışverişine gelen vatandaşların ve Pazar Esnafının Kaide ve  kurallara uydukları gözlemlendi.

Pazar Denetimlerine Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER beraberinde İlçe Emniyet Müdür V. Kemalettin ÇETİN, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Kerem YILMAZ ile birlikte Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında pazar yerinde alınan tedbirlerin denetiminde bulundu.

İlçemizde her hafta Cuma günleri kurulan halk pazarında esnaf ve vatandaşlarımızın maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı konusunda denetimlerde bulunan Kaymakamımız Sayın Olgun ÖNER, denetimler sırasında esnaf ve vatandaşlarımız ile sohbet ederek tedbirlere uyulması konusunda hatırlatmalarda bulundu. Koronavirüs (Covid-19) salgının ülkemizde yayılmasını önlemek, vatandaşlarımızın sağlığına olumsuz etkilerini asgari seviyeye düşürmek için emniyet ve zabıta ekiplerince gerekli tedbirlerinde alındığını belirten Kaymakamımız, salgınla en etkili mücadele olan sosyal mesafe konusunda da halkımızın ve esnaflarımızın dikkatli olmalarını ve alınan tedbirlere riayet etmelerini istedi.

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ