Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajı Yayınladı

Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajı Yayınladı

OLGUN ÖNER KAYMAKAM

Avanos  Kaymakamı  Olgun ÖNER 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ile İlgili Mesaj Yayınladı.

Kaymakam ÖNER Mesajında ;

İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilişinin 99. yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

İstiklal Marşımız, ülkemizin bağımsızlık sürecinde hayatını vatanına ve milletine adamış milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleminden dökülen bir kahramanlık destanıdır.

Büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşımızın her kelimesinde inanç,  her kıtasında cesaret ve kararlılık olan İstiklal Marşımız, Türk Milleti’nin geleceğine sönmeyecek bir ışık tutmuş ve tutmaya devam etmektedir. Aziz Milletimizin cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmi vatan şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’un veciz dizeleriyle tarihe not düşülmüş ve ölümsüzleşmiştir.

Bu düşüncelerle; İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 99. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

     Olgun ÖNER

Avanos Kaymakamı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ