Avanos Kaymakamı Muhammed Sait BAYTOK 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Avanos Kaymakamı Muhammed Sait BAYTOK 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

muhammed said baytok

Avanos Kaymakam V. Muhammed Sait BAYTOK, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Kaymakam BAYTOK, yayınladığı mesajında şunları söyledi:
“İstiklal Marşı, milletimizin vatan ve istiklal aşkıyla her türlü imkânsızlığa rağmen büyük inançla yürütülen kurtuluş mücadelesinin vatan şairi Mehmet Akif ERSOY tarafından mısralara dökülmüş ifadesidir.
Yüce Milletimizin gönlünde taht kurmuş, birlik, beraberlik ve inancından aldığı güçle eşsiz bir mücadeleye attığı imzanın, milletin duygu ve düşüncesine tercüman olarak İstiklal Marşı; 41 vecih dizeyle tarihe not düşülmüş ve ölümsüzleşmiştir. Milletimiz, sahip olduğu milli birlik, beraberlik ve kardeşlik idealini en güzel şekilde ifade eden İstiklal Marşımızı ilelebet muhafaza edecektir. Milli Mücadele günlerinin heyecanını ve coşkusunu içinde taşıyan İstiklal Marşımız, ay yıldızlı şanlı bayrağımız göklerde özgür bir şekilde dalgalandıkça milletimizin ortak sesi olmaya devam edecektir. Milletimiz sahip olduğu ruhla, Çanakkale’yi geçilmez kılmış, İstiklal mücadelesinde yedi düvele karşı yokluk içinde nasıl var olunduğunu göstermiş, 15 Temmuz’da tankların üzerine yürümüş, ancak vatanını, istiklal ve istikbalini teslim etmemiş, şanlı bayrağına gölge düşürmemiştir.
İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 96’ncı yıl dönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan şairi Mehmet Akif ERSOY’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ