AVANOS KAPADOKYA’NIN HER ZAMAN GÖZBEBEĞİ

AVANOS KAPADOKYA’NIN HER ZAMAN GÖZBEBEĞİ

avanos zabita

Avanos Belediyesi Zabıta ekipleri ilçemizdeki buluntu eşyaları, gerek Belediyeye gerekse Zabıta bürosuna bırakılması durumunda sahiplerine ulaştırıyor.

Avanos semt pazarının kurulduğu Cuma günleri ve hafta sonu dinlenme alanlarındaki insan yoğunluğunda birçok eşya vatandaşlar tarafından düşürülmek veya unutulmak suretiyle kayıp ediliyor. Bu eşyaları bulan kişiler tarafından Belediyeye getirilerek bırakılan eşyalar, Avanos Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından araştırılarak sahiplerine ulaştırılıyor.

Kayıp eşyalar içerisinde en çok cüzdan, telefon, anahtar ve çanta gibi eşyalar yer alıyor. Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte açık alanlarda unutulan eşyaların sayısında da büyük artış gözleniyor. Bu nedenle Avanos Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşların önemsedikleri eşyalarının bir kenarında mutlaka iletişim numarası yazmalarını kendilerine kolay ulaşılabilmesi açısından tavsiye ediliyor.

Eşyalarını kaybeden vatandaşlarımızın ilk durağı da yine Avanos Zabıta Müdürlüğü oluyor. Bazen il dışında ikamet etmelerine rağmen ortak bir tanıdığa ulaşılması sonucu, üzerinden bir yıla yakın bir zaman geçen cüzdan dahi sahibini bulabiliyor. Yıl içerisinde çok sayıda kayıp eşya bu şekilde sahibine ulaştırılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ