Avanos İmam Hatip Ortaokulu LGS’de İlçe 1.si oldu

Avanos İmam Hatip Ortaokulu LGS’de İlçe 1.si oldu

Avanos İmam Hatip Ortaokulu bu yıl ilk defa yapılan (LGS) Liselere Geçiş Sınavında ortalama bazında Liselere Giriş Sınavında İlçe 1.si oldu.  Sınav sonucuna göre 4 öğrencisi Fen Lisesi konseptinde olan  ilimiz Recep Tayyip ERDOĞAN Proje İmam Hatip Lisesinde öğrenim görmeye hak kazanan İmam Hatip Ortaokulu başarılı eğitim öğretim hayatına devam ediyor.

Okulda  aynı zamanda okulda sportif sosyal ve kültürel çalışmalarda oldukça yoğun biçimde yapılıyor. Tüm öğrenciler yeteneklerine göre mutlaka bir sportif branşa yönlendirilerek yetenekleri geliştirilmeye çalışılıyor.
Bu çalışmaların sonucunda  alınan dereceler ise Avanos’ta yapılan turnuvalarda  Futbol İlçe 2.liği, Kros Erkekler ilçe 1.liği, Masatenisi Kızlar ve Erkekler kategorilerinde ilçe 2.liği, Badminton Kızlar ilçe 2.liği dereceleri alınmıştır.  Ayrıca il derecesi olarak erkek hentbol takımı ilk defa bu yıl kurulmuş ve önemli bir başarı alarak  il  3.sü olmuştur.  Ayrıca Dart, Bocce çalışmaları için de okul bahçesinde ve salonunda hazırlıklar yapılarak bu oyunların da oynanabilmesi sağlanıyor.

Sosyal sorumluluk projeleri bazında çevreye duyarlı bireyler yetiştirmek adına okulda velilere yönelik ve okulun bulunduğu mahalleye yönelik çalışmalar yapılarak toplumu bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor.
İl düzeyinde yapılan yarışmalara öğrencilerin katılımı sağlanarak bireysel olarak öğrenci gelişimi çalışmaları yürütülüyor. Öğrenci başarıları yakından takip edilen okulda her deneme sınavı sonrası sonuçlar tüm öğretmenlerce değerlendirilerek  sınav sonrasında sınıf veli toplantıları yapılarak analizler yapılıyor.

Okul öğretmenlerince veli ziyaretleri yapılarak öğrencilerin yaşam ortamları takip ediliyor. Dezavantajlı öğrencilere okul aile birliğince destek veriliyor. İl Milli Eğitim Müdürlünün protokolleri gereği okulda aynı zamanda öğrenci ve velilere yönelik ilimiz H.Bektaş Veli Üniversitesinin öğrencilerince de uygulamalı eğitimler veriliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ