AVANOS İLÇESİNDE “OKULUM TEMİZ BELGESİNİ” İLK ALAN OKUL ALAETTİN İLKOKULU OLDU

AVANOS İLÇESİNDE “OKULUM TEMİZ BELGESİNİ” İLK ALAN OKUL ALAETTİN İLKOKULU OLDU
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde  “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” imzalanmıştı. Bu protokol ile okulların covid 19 ve benzeri salgınlara karşı daha korunaklı bir hale getirilmesi hedeflenmiştir. Her okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  yayınlanan klavuz çerçevesinde sınıflar bahçe idare odaları lavabolar atölyeler idare ve öğretmen odaları yani tüm birimleri yeniden dizayn etmişlerdir.
                Çalışmaları yapan okullar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen Saha denetçileri tarafından denetlenip klavuzda belirtilen şartların sağlanması durumunda kuruma Okulum Temiz Belgesi verilmektedir. Avanos ilcesinde de Alaettin İlkokulu idare ve personellerinin gayretli çalışması neticesinde Okulum Temiz Belgesine başvurmuş saha denetimizden başarı ile geçmiş ve ilçemizde bu belgeyi alan ilk okul olmuştur. Belgeyi 15/10/2020 tarihinde Nevşehir Valimiz İnci SEZER BECEL’den alan Okul Müdürü Şenol ARSLANTÜRK;
                       Ülkemiz ve tüm dünyada zor bir süreçten geçiriyoruz. Bu yüzden öğrencilerimiz 16 Mart’tan okullarına ve öğretmenlerine hasret kaldılar. Bu süreçte uzaktan eğitim ile tanıştım hep beraber. Uzaktan eğitimin en büyük problemi erişim sağlayamayan öğrencilerimizdi. Bu yüzden okulların biran önce açılması gerekiyordu. Fakat okullarımızın hijyen şartlarına uygun hale getirilmesi gerekiyordu ki öğrencilerimiz rahat bir şekilde okula gelebilsinler, velilerimiz çocuklarını içleri rahat bir şekilde okula gönderebilsinler. Bu yüzden okulların ilk açıldığı 24 Ağustos tarihinden itibaren okul idaresi, öğretmen ve yardımcı personelimizle birlikte hemen hazırlıklara başladık.
                        Hazırlıkları kısa sürede tamamlayarak 10 Eylül 2020tarihinde başvurumuzu yaptık. İSG uzmanı denetmenler tarafından yapılan ilk denetim sonucunda 22 Eylül 2020 tarihinde Avanos ilçesinde tüm okullar içinde OKULUM TEMİZ BELGESİ alan ilk okul olduk.

Bu başarıda emeği geçen başta okulumuz Müdür Yardımcısı Necmettin YÜCEL’e, Okulum Temiz Ekibinde görev alan öğretmen arkadaşlarıma ve okulumuzun hijyen şartlarına uygun hale getirilmesi ve sürdürülebilirliği için canla başla çalışan yardımcı personel arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ