Avanos Belediyesi Güz Başı Seyirlik Oyunlar Şenliği

Avanos Belediyesi Güz Başı Seyirlik Oyunlar Şenliği

güz oyun

Avanos Belediyesi ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Halk Bilimi Bölümü ile ortaklaşa gerçekleştireceği “Güz Başı Seyirlik Oyunlar Şenliği”ne tüm halkımız davetlidir.

Avanos Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından toplumsal birlikteliğimiz ve kültürümüze, gelenek ve göreneklerimize sahip çıkmak, onları yaşatmak ve mutluluğumuzu paylaşmak için organize edilen güz şenliğinde; bolluğu, bereketi, paylaşımı çağrıştıran geleneksel tatlımız Aşure dağıtımı, müzik dinletisi ve “Nahıl Övme, Mani Atışmaları” gibi etkinliklerinin yanı sıra “Avanos Yöresi Geleneksel Yıldız Oyunu, Kız Kaçırma Oyunu, Deve Oyunu, Arap Oyunu ve Geleneksel Çocuk Oyunları” yer alacak. Ayrıca “Çuval Yarışması, Halat Çekme, Yumurta Yarışması ve Topaç Çevirme Yarışmaları” yapılacaktır.

20 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 12.00’de Avanos Kızılırmak Kenarı Testi Heykeli civarında geçit alayı ile başlayacak olan Avanos Belediyesi Güz Başı Seyirlik Oyunlar Şenliğine tüm halkımızı bekliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ