Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Avanos Belediyesi Berberleri ve Kuaförleri Dezenfekte Etti.

Avanos Belediyesi Berberleri ve Kuaförleri Dezenfekte Etti.

BERBER (2)

Avanos Belediyesi, hafta başı İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde açılması planlanan berber ve kuaförlerde dezenfekte çalışmalarına başladı.

Avanos Belediyesi, korona virüs tedbirleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Covıd-19 salgını nedeniyle yaklaşık bir buçuk aydan fazladır kapalı olan berber ve kuaförler pazartesi günü kapasitelerinin yarısı ve randevu sitemi üzerinden kepenkleri geri açıyor.

Bu kapsamda dezenfektasyon ekipleri, 11 Mayıs tarihi itibari ile belirlenen kurallar doğrultusunda iş başı yapacak olan berber ve kuaförlerin dezenfekte işlemlerine başladı. Halk sağlığının korunması için ekipler, iş yerlerini dezenfekte etti.

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş yaptığı açıklamada; “Pazartesi günü vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak olan berber ve kuaförlerimizi de bu kapsamda dezenfekte ettik. Vatandaşlarımız ve esnaflarımız için iş yerlerini hijyenik ve steril bir hale getirdik. Dezenfeksiyon çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu zorlu süreç bitene kadar, tüm imkânlarımızı vatandaşlarımız için sonuna kadar kullanacağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ