AVANOS BAYIR MAHALLE CAMİİ YARDIMLARINIZI BEKLİYOR

AVANOS BAYIR MAHALLE CAMİİ YARDIMLARINIZI BEKLİYOR

bayır mahalle (600 x 337)

Avanos İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Avanos şubesi olarak  6 aya yakın bir süredir devam eden tadilat, tamirat, raspalama, traşlama çalışmalarının, ekonomik nedenlerle durma noktasına geldi.

 Dolma Cami olarak’da bilinen bu Cami, Avanos’ta yapılan ikinci Camidir. Ancak ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. Bahçe duvarında bulunan kitabede Maşallah yazısı ve Caminin ilk onarımını geçirdiği tarih olan 1837 tarihi yer almaktadır. 1946 da minaresi yapılmıştır.
            Bayır Mahalle Camii iki katlı olup   Caminin alt katı yıllaca depo olarak kullanılmış olup hava sirkülasyonu olmadığı  için rutubetten taş duvarları çürümeye, dökülmeye yüz tutmuştur. Cami bahçesinde bulunan tuvaletlerde çok bakımsız ve  yetersiz olduğu için, İlçe Müftülüğümüzün girişimiyle Mülkiyeti  Vakıflar Genel  Müdürlüğüne ait olan Cami  altında bulunan bölüm İlçe Müftülüğümüze Kur’an Kursu hizmetlerinde  kullanılmak üzere  Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğünce tahsisi yapılmıştır. Avanos İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Avanos şubesi olarak toplanan yardımlar yetersizdir. 6 aya yakın bir süredir devam eden tadilat, tamirat, raspalama, traşlama çalışmalarının, bahçe düzenlemesi ve tuvaletlerin bir an önce  yapılıp zikredilen yerin halkımızın hizmetine açılabilmesi için hayırsever vatandaşlarımızın  yardımlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Banka Hesap Numaralarımız;

HALK BANKASI
AVANOS ŞUBESİ; TR41 0001 2009 6880 0016 0000 56

Recep ÖZBABA

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ