Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AVANOS ANADOLU LİSESİ TÜRKİYE FİNALLERİNDE

AVANOS ANADOLU LİSESİ TÜRKİYE FİNALLERİNDE

avanos anadolu 2

 

Avanos Anadolu Lisesi Yozgat’ta düzenlenen Okul Sporları  Genç Kızlar Futbol Grup Müsabakalarında gurup  ikincisi olarak ilçemizi gururlandırdı.

Gurupta Yozgat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şampiyon olurken, Nevşehir Avanos Anadolu Lisesi ikinci, Sivas Gazi Anadolu Lisesi üçüncü oldu. Her üç okulda bir üst tura yükseldi.

Okul sporlarının Yozgat’ta  düzenlediği müsabakalarda,  Tokat, Amasya, Kayseri, Nevşehir, Ordu, Sivas, Yozgat il birincileri ter döktü.

Avanos Anadolu Lisesi kız futbol takımı yapılan müsabakalar sonrasında ilk 3’e girerek Türkiye yarı finallerine katılmaya hak kazandı. Nevşehir’de Kız futbol takımı düzeyinde bir ilki başaran Avanos Anadolu Lisesi Nevşehir’e büyük bir başarı getirmiştir.  İlk önce İlimizin ve ilçemizin spor düzeyinde tanıtımında karda çamurda büyük bir mücadele sergileyen emeğini esirgemeyen sporcu öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Başarının kazanılmasında desteğini esirgemeyen okul Müdürü Murat GÜMÜŞTEPE’yi, beden eğitimi öğretmenleri Halil AKTÜRK ve Ebru ASLAN’ı, branş öğretmenlerini Nevşehir camiası olarak tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz. Kız futbol takımımıza Türkiye yarı finallerinde şimdiden başarılar diliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ