AVANOS ANADOLU LİSESİ ‘ SAĞLIK İÇİN PEDAL CEVİR’ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

AVANOS ANADOLU LİSESİ ‘ SAĞLIK İÇİN PEDAL CEVİR’ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

AVANOS ANADOLU LİSESİ (450 x 600)

Avanos Anadolu Lisesi spor kulübü ve rehberlik hizmetlerinin bu sene 4. üncüsünü düzenlediği ‘’ SAĞLIK İÇİN PEDAL ÇEVİR ’’ etkinliğine 60 öğrenci, öğretmen ve okul müdürünün katılımıyla Avanos – paşa bağı ve amfi tiyatro güzergâhında gerçekleştirdi.

Avanos Anadolu Lisesi önünde polis ve jandarma eskortu eşliğinde paşa bağına kadar pedal çeviren öğrenciler burada eğlenerek yorgunluğun tadını çıkardılar. Öğrenciler aynı zamanda bölgemize gelen turistlerin de ilgi odağı oldular. Beraber oyun havaları eşliğinde gönüllerince eğlendiler. Okul Müdürü Murat GÜMÜŞTEPE ’’Emeklerini Esirgemeyen Bizlere destek olan Başta Avanos Kaymakamımız Sayın Murat Çağrı ERDİNÇ’E, Çavuşin Muhtarı Sayın Halil COPUR’A Öğrencilere ikramda bulunan Cavuşin esnaflarımız

dan Abdurrahman KARACA’YA Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet BERK’E, Bisikletlerimizi temin eden Avanos Belediyemize, Jandarma ve polislerimize teşekkür ederek, Günümüzde birçok insan; yoğun iş temposu, sosyal sebepler ve çevre düzenlemeleri gibi çeşitli nedenlerden dolayı artık bisiklete binmiyor. Oysaki bisiklete binmek kasları güçlendirir, nefes alımını düzenler, aşırı kilo alımını önler, kolesterol yüksek tansiyon, eklem ve romatizma ağrılarına da iyi gelir. Bisiklet kullanımı stresi azalttığı gibi doğanın korunmasına da yardımcı olur. Bisiklet etkinliğimizin amacı daha hareketli bir yaşamı büyük kitlelere benimsetebilmek ve bisiklet kullanımını gündelik hayatın bir parçası haline getirebilmek, bisiklet kullanarak açık havada sağlığı için yararlı bir aktivite alışkanlığına sahip olmasını sağlamaktır. Etkinliğimizi her sene geniş çevrelere tanıtarak yaymak sağlıklı bir toplum hizmetine katkıda bulunmak istiyoruz’’ sözleriyle etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek etkinliği amfi tiyatroda sona ermiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ