Avano Kaymakamı Olgun ÖNER 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Kutlama Mesajı Yayınladı

Avano Kaymakamı Olgun ÖNER 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Kutlama Mesajı Yayınladı

Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı döneminin başlaması münasebetiyle İlköğretim Haftası Kutlama mesajı yayınladı.

Eğitim her toplumun hayatında vazgeçilmez bir ihtiyaç ve o toplumun geleceğini şekillendirmede en büyük güçtür. Tarihin her döneminde insanlığa değer katan milletimizin daha müreffeh yarınlara ulaşması yolunda en güçlü kaynak eğitimli genç nesillerimizdir.

İnsan eğitiminde aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerine ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı ve her öğretim döneminin, bir önceki yıldan daha verimli geçmesi, daha müreffeh bir hayatın temeli ve teminatı olacaktır.

Değerli öğretmenler, çocuklarımıza pozitif bilimlerin yanı sıra, milli ve manevi değerlerini öğrenme ve içselleştirme yönünde yapacağınız her çalışma; gelecekte, dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer alacak Türkiye’mizin sağlam bir toplum yapısına sahip olmasına vesile olacaktır. Bu doğrultuda bizler de çocuklarımızı, ülkemizin ihtiyacı olan eğitimli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek olacaktır.

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de Koranavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle eğitim-öğretimde bir takım önlem ve kısıtlamalara rağmen kesintisiz eğitim ve öğretimin çare ve fırsatları öğrencilerimizin hizmetine sunulacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmenizi diliyorum.

Olgun ÖNER

Avanos Kaymakamı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ