Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Arif PARMAKSIZ; “Burası yatırımcının kendi imkânları ile başlattığı kendi imkânları ile hayata geçirdiği ilk OSB”

Arif PARMAKSIZ; “Burası yatırımcının kendi imkânları ile başlattığı kendi imkânları ile hayata geçirdiği ilk OSB”

5c1ba10d5e7d139d6093d27861e5b700

Nevşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı PARMAKSIZ Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa AÇIKGÖZ’ü Islah OSB’de gezdirerek, iş adamlarıyla birlikte OSB’nin son durumu hakkında bilgi verdi.

NTSO Başkan Yardımcısı Mehmet Ali ÖBEKLİ’nin OSB’deki Nevsaç Metal Fabrikasında bir araya gelen Vali AKTAŞ ve Milletvekili AÇIKGÖZ’ün sanayici ve iş adamlarıyla düzenlediği istişare toplantısında PARMAKSIZ organize sanayinin ilk günlerden itibaren gelişimi hakkında bilgi verdikten sonra yapılması gerekenler ve Sanayinin sorunları hakkında Vali AKTAŞ ve Milletvekili AÇIKGÖZÜ bilgilendirdi.

Toplantıda ayrıca Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim SALAŞ, NTSO Meclis Başkanı Seyit İNCE, Nevşehir Islah OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan KAHVECİ, Bölge Müdürü M. Samet KAFALI ve Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işletmelerin sahipleri ve iş adamları da hazır bulundular.

Bilgilendirme toplantısında konuşan NTSO Başkanı PARMAKSIZ, ‘‘Burası yatırımcının KENDİ İMKÂNLARI İLE BAŞLATTIĞI VE KENDİ İMKÂNLARI İLE HAYATA geçirdiği ilk OSB” diyerek, Islah OSB’nin ıslah süreciyle ilgili kısa bir bilgilendirme yaptı, 2003 yılında başlayan Organize Sanayi sürecinde bölgede bulunan sanayicilerimizin birçok alt ve üst yapı sorununu kendi imkânlarıyla yaptığını ve Türkiye’de benzer şekilde tek OSB olduğunu dile getirdi ve sanayicilerimize bu anlamda teşekkür etti. Ayrıca Ülkemizin son zamanlarda yaşamış olduğu zor günleri sanayicilerimizin başarılarıyla daha hızlı ve güçlenerek aşacağından hepimizin emin olması gerekir diyerek sanayicilerimize daha fazla destek olmamız gerektiğini belirtti. “Sizlerin burada olması Sanayicimiz açısında çok önemli, sanayici devleti yanında gördükçe kendini güvende hisseder, yatırım yaparken çekinmez geleceğe güvenle bakar, o yüzden bu ziyaretlerimizi artırarak devam edelim.” Diyerek ziyaretleri için Vali AKTAŞ ve Milletvekili AÇIKGÖZ’e teşekkür etti.

Görüşme sonrası OSB’de yaşanan sorunları yakından takip ettiklerini ifade eden Vali İlhami AKTAŞ, gerekli çalışmaları yapacaklarını belirtti. Vali AKTAŞ ve Milletvekili AÇIKGÖZ’e ilgileri ve ziyaretleri için teşekkür eden NTSO Başkan Vekili Mehmet Ali ÖBEKLİ, “Devletimiz yatırım yapmak isteyen müteşebbislere büyük destekler veriyor. Bizlerde memleket sevdalısı olarak, devletin verdiği desteklerle birlikte, bu imkânlardan istifade ederek önemli mesafeler katederiz. Yeter ki isteyelim.” ifadelerini kullandı.

Toplantının ardından Islah OSB’de faaliyet gösteren OMS Makina ve Presmak Plastik firmalarını da ziyaret eden Vali AKTAŞ, Milletvekili AÇIKGÖZ ve beraberindeki heyet göstermiş oldukları ilgiden dolayı sanayicilerimize teşekkür ettiler ve en kısa sürede tekrar bir araya gelmek üzere sanayi bölgesinden ayrıldılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ