Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

ALTINYILDIZDA KAYIT YOĞUNLUĞU

ALTINYILDIZDA KAYIT YOĞUNLUĞU

altınyıldız

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2019-2020 öğretim yılı kayıt yoğunluğu sömestr tatili sürecinde de devam ediyor.15 mart 2019 tarihine kadar olan erken kayıt döneminde ilkokul 1,2,3. ve 4.sınıf, Ortaokul 5,6,7. ve 8.sınıflarda kayıtlar devam edecektir.

2019-2020 öğretim yılı için 1.sınıf Öğretmenlerimiz ERTAN KAHVECİ,FATMA YAĞMUROĞLU,KEZİBAN AKYÜREK,HÜSEYİN AKYÜREK,MUSTAFA ERDEM olarak 5 şube açılacak olup sınıf kontenjanları 12 kız 12 erkek olmak üzere 24 kişiliktir. Sınıflarımıza öğrencilerimizin kayıtları Rehberlik servisimiz tarafından yapılan olgunluk testinden sonra yapılıp , olgunluk testlerinde yeterli bulunmayan sonuçlara sahip öğrencilerin kayıtları yapılmayıp öğrenci velileri ile görüşülerek gerekli rehberlik çalışmaları yapılmaktadır . 2,3 ve 4.sınıflarımıza ise öğrenci kayıtları mülakatla yapılmaktadır.

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak düşünme, anlama ve sorun çözme becerisi gelişmiş, insanlığın ve demokrasinin temel değerlerini ve milli kültürü içselleştirmiş, iletişime ve paylaşıma açık, sanat becerisi gelişmiş, özgüveni ve sorumluluk bilinci yüksek, girişimci, yaratıcı, yenilikçi, sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine ortam ve imkan sağlayan öğrenciler yetiştirmek üzere yola çıkmış bulunmaktayız.1. sınıflarında sınıf öğretmenlerimiz tarafından Türkçe, Matematik ve Hayat Bilgisi Dersleri verilerken, haftada 7 saat İngilizce dersi yanında Görsel Sanatlar, Müzik, Beden Eğitimi, Jimnastik, Stem, Kodlama ve Robotik, Satranç, Drama ve Geleneksel Çocuk Oyunları, Astronomi, Halk Oyunları, Görgü Kuralları ve Çocuk Yogası dersleri de alanında uzman deneyimli öğretmenler tarafından verilmektedir.1,2. ve 3.sınıf öğrencilerimize diyetisyen kontrolünde hazırlanan sabah kahvaltısı ve öğle yemeği olmak üzere iki öğün yemek verilmektedir.

5.sınıflarımıza Altınyıldız İlköğretim Kurumu Giriş ve Bursluluk sınavlarına katılan 4.sınıflarda ilk 400’e girmeyi başaran öğrenciler arasından başvuru sırasına göre kayıt yapılmakta olup 6,7 ve 8. sınıflarımıza Altınyıldız İlköğretim Kurumu Giriş ve Bursluluk sınavlarına katılan 5,6 ve 7.sınıflarda ilk 250’e girmeyi başaran öğrenciler arasından başvuru sırasına göre kayıt yapılmaktadır.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime geçiş sınavlarında 60 Türkiye 1.liği elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si okul olmuş ve mezun ettiği, 887 Öğrencisini Fen Lisesine, 647 Öğrencisini Anadolu Lisesine yerleştirmiştir. Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak,sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkanları,sosyal yaşam alanlarıyla Nevşehir’in ve Türkiye’nin öncü okulu olmaya devam etmektedir.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Aklın ve bilimin ışığında yüreği vatan, millet ve bayrak sevgisi ile çarpan geleceğin liderlerini yetiştirmeye devam ediyor, alanında uzman, başarılı, tecrübeli, iyi bir rol-model, iyi bir insan anlayışında olan öğretim kadromuzla ,mükemmel fiziki ortamımızla çocuklarımıza iyi bir gelecek sunuyoruz.

Başarılı bir gelecek için sizin çocuğunuz da Altınyıldızlı olsun…..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ