AK Parti Nevşehir İl Başkanı Tanrıver Mevlid Kandili Mesajı Yayınladı

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Tanrıver  Mevlid Kandili Mesajı Yayınladı

tanrıver

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Peygamber Efendimizin yaşayışı, hadisi şerifleri ve O’nun sünnetleri sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başladığını belirtti.

Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V.)’in doğum günü olarak tüm İslam aleminde idrak edilen Mevlid Kandili nedeniyle bir mesajı yayınlayan AK Parti İl Başkanı Tanrıver; “O, insanların en hayırlısı idi, herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin’di; Allah’ın insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi; güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsünü, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti” dedi.

Peygamber efendimizin doğduğu bu geceyi kutlarken O’nu anlamanın önemli olduğuna değinen Tanrıver, Mevlid Kandilinin, Peygamber Efendimiz ’in tüm zamanlara hitap eden ve insanlığa yol gösteren mesajlarını değerlendirmemiz açısından önemli bir gün olduğunu vurgulayarak; “Başta Nevşehirli hemşehrilerimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Mevlid Kandilini kutluyorum” dedi.

Bu gecenin birlik ve beraberliğimizin artmasına, kardeşliğin ülkemizde ve Dünya’da artarak devam etmesine, yaşanan insanlık dramlarının son bulmasına vesile olmasını dileyen Tanrıver; “Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz ‘in doğumu vesilesiyle kutladığımız bir Mevlid Kandil’ine daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın mübarek Mevlid Kandilini tebrik ediyor, bu gecenin başta, ilimize, ülkemize, Müslüman âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesini yüce Allah’tan diliyorum. Bu geceyi kutlarken peygamberimizi daha iyi anlamak gerekmektedir. Sevgili Peygamberimiz Hz.
Muhammed (s.a.v.) sadece bir kavme veya millete değil, bütün insanlığa peygamber olarak gönderilmiştir. O’na iman etmenin, O’nun ümmeti olmanın ve O’nu sevmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Mevlid Kandili’nin tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ