Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AÇIKGÖZ ; HİÇBİR KAMU KURUMU AVANOS’UN DIŞINA ÇIKMAYACAK

AÇIKGÖZ ; HİÇBİR KAMU KURUMU AVANOS’UN DIŞINA ÇIKMAYACAK

Nevşehir Milletvekili Mustafa AÇIKGÖZ ; Avanos’lu Hemşehrilerimiz kesinlikle mağdur edilmeyecek. 1.5 yılda Avanos İlçe Jandarma Komutanlığı arkasına yeni Hükümet Konağını yaparak  halkımızın hizmetine sunacağız

 

Bir süredir Avanos Kamuoyunu meşgul eden Hükümet Konağı boşaltılarak resmi dairelerin ilçe dışına taşınacağı haberlerine Nevşehir Milletvekili Mustafa AÇIKGÖZ, Gazetemize yaptığı açıklamayla son noktayı koydu. Hiç bir kurum Avanos’un dışına çıkmayacak. Bütün kurumlar Avanos Merkezde hizmet vermeye devam edecek. 1.5 yıl içerisinde de Avanos’a yakışır bir Hükümet Konağını yaparak Avanos’lu hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız dedi.

 

Avanos Hükümet Konağının depreme dayanıklı olmaması nedeniyle yıkılması gerektiği, en geç 20 Ekim  2021 tarihine kadar boşaltılması bekleniyor.

Edindiğimiz bilgiye göre; Kaymakamlık Binası, Halk Eğitim Merkezi’nde hizmet verecek.

Avanos Halk Eğitim Merkezi de Avanos Anadolu  Lisesinin içinde Örgün Eğitim öğrencileri ile beraber Yaygın Eğitim faaliyetlerine devam edecek.

 

İlçe Tapu Müdürlüğü, Entegre Hastanesi karşısında ŞOK mağazası yanında bulunan özel mülkiyette hizmet verecek.

İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında;

İlçe Mal Müdürlüğü, Endüstri Meslek Lisesi binasının giriş katında kullanılmayan kısımlarda;

İlçe Müftülüğü, Merkez Camiinde hizmet verecek.

Avanos Adliyesi ve bağlı birimlerinin Eski Cezaevinin bulunduğu alana prefabrik bir yapı şeklinde Geçici Hizmet Binası yapılması ya da Adalet Bakanlığına tahsis edilen Eski Anadolu Lisesine hızlı bir şekilde tadilat ve güçlendirmesi yapılarak geçilmesi hedefleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ