ABULKADİR MACİT TZOB TOPLANTISINDA ÇİFTCİNİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

ABULKADİR MACİT TZOB TOPLANTISINDA ÇİFTCİNİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

abdulkadir macit

Ankara’da gerçekleşen Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) ‘un düzenlemiş olduğu Orta Güney Anadolu Ziraat Odaları Bölge Toplantısına Avanos Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Macit’te  Katılarak Çiftcinin sorunları ile ilgili söz alarak görüşlerini belirtti..

Avanos Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Macit konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada   ‘’ Genel Başkanımız Sayın Şemsi Bayraktar tarım ve hayvancılık konusunda yaptığı değerlendirmenin yanı sıra Hazineye ait tarım arazilerinin satışı ve kiralanmasında, Çiftçilerimiz hazineyle kira sözleşmesi yaparak ÇKS’ye kayıt olabileceklerini, Tarımsal desteklerden, düşük faizli kredilerden, tarım sigortalarından yararlanabileceklerini belirterek , TMO’ya ürün teslim edebilecek, borç ertelemesinden faydalanabileceğini, Çiftçilerimizin bu konuda en iyi şekilde bilgi sahibi olmalarını  başvuru süresini geçirmemesi gerektiğini belirtmiştir.

Tarım arazilerinin kiralanması ve satışıyla ilgili yıllarca çözülemeyen bu konu, Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar’ın girişimleriyle Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere İlgili Bakanlıklarla görüşmeleri neticesinde sorun çözülmüş olup Çiftçilerimizin her türlü destekten faydalanması sağlanmıştır.Sorunun çözülmesine katkıda bulunan Genel Başkanımız olmak üzere Hükümet yetkililerine Çiftçilerimiz adına teşekkür ediyoruz.

Ayrıca yapılan toplantıda bölge çiftçilerinin sorunlarını rapor halinde Genel Başkanımıza sunduk. Başta gübre fiyatlarındaki artış, fark ödemeleri, Mazot gübre desteği v.b. sorunların belirtildiği rapor ilgili Bakanlıklara sunulmak üzere Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar’a teslim ettiklerini belirtti.’’

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ