19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.Yıldönümü Nevşehir’de Törenlerle Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.Yıldönümü Nevşehir’de Törenlerle Kutlandı

19_mayis_01

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.Yıldönümü; Nevşehir Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması, Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte Bayrağımızın göndere çekilmesiyle başladı.
Kortej Yürüyüşü’ nün ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kompleksi 2 Nolu Çim Saha’da devam edildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kutlama programı; Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Mustafa Ünlüer’in günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından; yarışmada dereceye giren mektupların okunması ve gençlik adına konuşma yapılması ile devam etti.
Daha sonra tören; Halk Oyunları, Jimnastik Gösterisi, TaekWondo Gösterisi, Şiir Okunması, JAKEM Köpek Gösterisi ile devam etti ve sonunda da çeşitli branşlarda dereceye giren sporcu öğrenci ve takımlarına kupa ve madalyaları Vali İlhami Aktaş tarafından takdim edildi.
Törene katılan vatandaşların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Vali İlhami Aktaş, dereceye giren sporcu öğrencilere başarılarının devamını dileyerek, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Kutlama törenine; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ile Eşi Songül Aktaş ve oğlu Ahmet Aktaş, CHP Nevşehir Milletvekili Avukat Faruk Sarıaslan, Belediye Başkanı Rasim Arı,  Cumhuriyet Başsavcısı A. Kürşat Şahin, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı ve eşi Sevda Bağlı, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdür Vekili Faruk Yaman,  JAKEM Komutanı Jandarma Albay Ercan Altın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer daire müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplam Kuruluşu Temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar  katıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ