19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ NEVŞEHİR’DE KUTLANDI

19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ NEVŞEHİR’DE KUTLANDI

muhtarlar-gunu-2

Bu yıl ilki gerçekleştirilen 19 Ekim Muhtarlar Günü Nevşehir’de kutlandı.
19 Ekim 2015 tarihli ve 29507 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile 19 EKİM tarihinin “Muhtarlar Günü” olarak belirlenmesi nedeniyle 19 Ekim 2016 Çarşamba günü, Valilik önünde tören düzenlendi.
Törene, Vali AKTAŞ, İl Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ramazan AKÇA, Belediye Başkan Yardımcısı Atilla SEÇEN, İl Emniyet Müdürü Metin KALAYOĞLU, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin ALTINIŞIK, daire müdürleri ve muhtarlar katıldı.
Dernek Başkanı ALTINŞIK´ın, Valilik önönde Atatürk Anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı.
 Muhtarlar Dernek Başkanı ALTINIŞIK, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; “bugünün muhtarlar günü olarak ilan edilmesinde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a, hükümetimize, gazi meclisimize ve yine genelgenin yayımlanmasında emeği geçen Türkiye Muhtarlar Konfederasyonumuza şükranlarımı sunuyorum.”dedi.
Törenin ardından Muhtarlar Dernek Başkanı Hüseyin ALTINIŞIK ve muhtarlardan oluşan heyet, Vali AKTAŞ´ı makamında ziyaret ederek, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Vali AKTAŞ ise Başkan ALTINIŞIK‘a ziyaretten duyduğu memnuniyeti  ifade ederek bu yıl ilki düzenlenen 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutladı kendilerine dernek çalışmalarında başarılar diledi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ