15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK İÇİN NEVŞEHİR DİRİLİŞ MEYDANI’NDA

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK İÇİN NEVŞEHİR DİRİLİŞ MEYDANI’NDA

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK İÇİN NEVŞEHİR DİRİLİŞ MEYDANINDA

15 Temmuzun ikinci yılında Nevşehir’de binlerce vatandaş, Diriliş Meydanı’nda.

FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ikinci yılında, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri programı çerçevesinde Nevşehirli vatandaşlar, Diriliş Meydanı’na akın etti.

Programa; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Eşi Songül Aktaş ile Kızı Elif Aktaş ve Oğlu Ahmet Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Cumhuriyet Başsavcısı A. Kürşat Şahin, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Kıdemli Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, AK Parti Nevşehir İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bilgiç, belde belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşu yetkilileri, basın mensupları ve 7’den 70’e vatandaşlar katıldı.

Diriliş Meydanı’ndaki nöbette, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ardından şehitlerimiz anısına dua okundu.

Protokol konuşmalarının ardından Nevşehir Valisi İlhami Aktaş; “Demokrasi Nöbetlerine katılan ve hain darbe girişimde teröristlere karşı ülkemizin bağımsızlığını savunan vatandaşlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” dedi ve “İki yıl önce bu gece, bu saate sizlerin büyük dirayetiyle ve desteğiyle püskürtülen hain darbe girişiminin ikinci yılında yine hep beraber O günkü ruhla, O günkü coşkuyla bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

15 Temmuz’u hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız. Gerek hain terör örgütü FETÖ’nün yaptığı hain girişimi, nesillere unutturmayacağız. Gerekse halkımızın gösterdiği kahramanlıkları unutmayacağız.

Geleceğimiz için, milli iradeye sahip çıkmak için buradayız. Hep birlikte güçlü ve büyük Türkiye için bir olmaya, birlikte olmaya, çalışmaya ve geleceğimizi inşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

Vali Aktaş; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyarak demokrasiye, milli iradeye ve geleceğimize sahip çıkan vatandaşlarımızın yaşadıkları ile hainlerin kalkışmasını önlerken gazi olan, şehit düşen kardeşlerimizi ve onların aziz hatıralarını unutmamak ve unutturmamak için düzenlenen Demokrasi Nöbetine katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Demokrasi nöbeti, Nevşehirli ünlü sanatçı Kürşat’ın konseri ile devam etti.

Daha sonra saat 00.13’ü gösterdiğinde Nevşehir genelindeki tüm camilerden, 15 Temmuz ve Şehitleri Anma programı nedeniyle Salalar okundu ve İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından dua edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ