Yazar Aytekin Tomarza’da Birlikte Yaşama ve Kardeşliği anlattı

Yazar Aytekin Tomarza’da Birlikte Yaşama ve Kardeşliği anlattı

TOMARZA (600 x 337)

Gazeteci Yazar Aytekin Kayseri Tomarza Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine “Birlikte Yaşama ve Kardeşlik” konusunda söyleşide bulundu.

Öğrencilerle hitap eden Yazar Aytekin, “Sevgili Peygamberimiz(S.a.v) “Bir birinize sırt çevirmeyin, bir birinize kin tutmayın, bir birinizi kıskanmayınız. Ey Allah’ın dostları kardeş olunuz” buyurmaktadır. Birlikte yaşamak ve kardeşlik yakınlık gösteren bir yaklaşımdır. Birlikte olmak için güvene ve sevgiye ihtiyaç vardır. En güzel dostluk beraberlik birlikteliktir.” Dedi. Aytekin birlikte yaşamada iletişim konusuna da dikkat çekerek, “Bizleri kitap okumaktan, yakınlarımızla iletişimde bulunmaktan engelleyen televizyon, bilgisayar ve cep telefonu kullanmaya daha az vakit harcamalıyız. İlişkiler ve iletişim insanlığın gereğidir. Toplumsal hayat biterse insanlık da biter. Başarı, mutluluk ve toplumsal güzel bir yaşam için iletişim dilini de iyi kullanmalıyız.” Dedi.

Söyleşi sonrası yazar Aytekin öğrencilerin sorularını cevapladı. Okul Müdürü Hidayet Balat’a ve Müdür Yardımcısı Metin Çavuşoğlu’na teşekkür etti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ